W ostatnim czasie Nielsen Audience Measurement wydał raport, którego szczegóły znalazły się na portalu Press.pl. Okazuje się, że "Pytanie na śniadanie" ma blisko 100 tysięcy widzów więcej niż "Dzień dobry TVN". To niemal 20 tysięcy odbiorców różnicy w porównaniu do danych z września.

Oglądalność programów "Pytanie na śniadanie" i "Dzień dobry TVN"

W opracowaniu Press.pl podano, że "Pytanie na śniadanie" oglądało w październiku średnio ponad 469 tysięcy widzów, co stanowi 30 tysięcy więcej odbiorców niż w ubiegłym roku. Z kolei emitowany 15 minut później program śniadaniowy "Dzień dobry TVN" śledziło jedynie 371 widzów czyli o 97,9 tysięcy mniej niż zeszłego roku.

To jednak nie koniec statystyk. Według raportu udział TVP2 w rynku podczas emisji "Pytania na śniadanie" wynosi 10,2 procenta. W tym samym czasie "Dzień dobry TVN" zanotował spadek w skali roku z 10,45 procenta do 8,38 procenta. W grupie komercyjnej udział w rynku TVP2 wynosi 11,81 procenta (nastąpił wzrost z 9,01 procenta) oraz 11,67 procenta dla TVN (spadek z 13,55 procenta).

Czy zmiana godziń emisji miała wpływ na oglądalność?

Po rozpoczęciu nowego roku szkolnego zmieniły się godziny emisji programów śniadaniowych, co może mieć wpływ na oglądalność. Aktualnie "Pytanie na śniadanie" zaczyna się o 7:15, a "Dzień dobry TVN" o 7:30. Prezes TVP Jacek Kurski skomentował ten fakt podczas jesiennej konferencji ramówkowej:

"Nikt nie wyprzedzi Telewizji Polskiej. Jeżeli TVN zrobi "Dzień dobry TVN" o 6.00, to my zrobimy "Pytanie na śniadanie" o 5.45. Dlatego nie ma sensu ścigania się na siłę z TVP."

Decyzja o zmianie godziny emisji zbiera właśnie swoje plony. Dowodem na to jest stale rosnąca oglądalność "Pytania na śniadanie". Okazuje się jednak, że wpływ na to mogą mieć również ostatnie wpadki i kontrowersje wokół tego programu.

Informowaliśmy także o: W TVP TEGO NIE PRZEMYŚLELI! NIE UWIERZYCIE, CO PUŚCILI NA ANTENIE PRZED 12!

Przypominamy o: GWIAZDA TVN-U ZMIENIŁA SIĘ NIE DO POZNANIA! WRZUCIŁA ZDJĘCIA Z IMPREZY URODZINOWEJ

Portal "Życie" pisał również o: STACJA TVN OSTRZEGA POLAKÓW. KLIENCI DWÓCH SKLEPÓW MOGĄ STRACIĆ SPORO PIENIĘDZY