W czwartek rozpoczął się strajk personelu pokładowego niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Rozpoczął się dokładnie o północy i potrwa 48-godzin.

To największy tego typu protest pracowników od 2015 r. Wówczas personel Lufthansy opuścił swoje stanowiska pracy aż na tydzień!

Obecny strajk został rozpoczęty przez związek zawodowy załogi lotniczej UFO w ramach walki o podwyżki. Wzrostu pensji domaga się około 21 tysięcy członków personelu pokładowego samolotów Lufthansy. Pracownicy żądają od przewoźnika podwyższenia uposażenia zasadniczego oraz dodatków płacowych.

Jednym z postulatów związku UFO jest również umożliwienie pracownikom sezonowym Lufhansy otrzymywania umów o pracę.

W razie braku porozumienia UFO grozi rozszerzeniem strajku na kolejne linie lotnicze, m.in. Eurowings.

W tym roku z powodu strajku personelu pokładowego nie wystartuje około 1300 samolotów. Anulowane są zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Na skutek dwudniowego strajku ucierpi około 180 tysięcy pasażerów.

Oczywiście nie zostaną oni pozostawieni samym sobie, jednak z pewnością muszą liczyć się z dużymi opóźnieniami. Wszędzie tam, gdzie było to możliwe, Lufthansa wprowadziła już alternatywny rozkład lotów.

Lutfhansa umożliwiła również zamianę rezerwacji lotniczej na bilet kolejowy. W ten sposób pasażerowie mogą uniknąć przestoju i samodzielnie udać się w wybrane miejsce.

Popularny przewoźnik umożliwia także całkowitą rezygnację z biletu. Dotknięci strajkiem pasażerowie mogą w każdej chwili anulować swoją lotniczą rezerwację zupełnie za darmo.

Strajk personelu pokładowego to dla Lufthansy wielomilionowe straty. Szacuje się, że każdy dzień przestoju przewoźnika może kosztować od 10 do 20 milionów euro.

Na łamach portalu "Życie" informowaliśmy również o... PILOT ZŁAMAŁ NAJWAŻNIEJSZE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W TRAKCIE LOTU! PRAWDA WYSZŁA NA JAW PRZEZ JEDNĄ FOTOGRAFIĘ

O tym warto przeczytać… TELEWIZYJNA GWIAZDA JECHAŁA 885 KM/H! SĄ JUŻ WYNIKI ŚLEDZTWA

Portal "Życie" zawiadamia... KONKRETNE AUTA NA CELOWNIKU POLICJI! JUŻ KILKU TYSIĄCOM KIEROWCÓW ODEBRANO DOWODY REJESTRACYJNE