Synoptycy zapowiadają słoneczną niedzielę w stolicy. Pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Mimo, iż chmury mogą chwilowo zakryć połowę nieba, to jednak nie spadnie z nich deszcz. Termometry w Warszawie pokażą 8 stopni C., jednak odczuwalna temperatura będzie niższa i wyniesie około 3 st. To za sprawą wysokiej wilgotności powietrza utrzymującej się na poziomie ok 77% oraz wiatru. Ten powieje z prędkością ok. 40 km/h z kierunku południowo-wschodniego. W dzień ciśnienie w stolicy wyniesie 1016 hPa.

Źródło: screen Youtube Warszawa
Czy warszawskie Bulwary Wiślane znów skuje mróz?; Źródło: screen Youtube Warszawa

Podobna aura będzie w całym kraju, który aktualnie znajduje się w strefie pomiędzy niżem znad Europy zachodniej a wyżem napływającym znad Rosji. Napływa do nas także cieplejsze powietrze z kierunku południowego.

Niedziela przyniesie pogodę podobną do sobotniej. Synoptycy zapowiadają sporo słońca i liczne przejaśnienia, zwłaszcza w centralnej i południowej Polsce. Jedynie mieszkańcy północnych krańców kraju mogą liczyć się z większymi zachmurzeniami. Meteorolodzy pocieszają jednak, że nigdzie nie powinno padać.

Źródło: screen Youtube Warszawa
Źródło: screen Youtube Warszawa

Niedziela będzie stosunkowo ciepła. Temperatura będzie się kształtować od 4 st. C na Suwałkach, przez 8 stopni na Mazowszu aż do 12 w rejonie Dolnego Śląska.

Jednocześnie ostatni dzień weekendu może być wietrzny. Synoptycy ostrzegają przed porywami wiatru do 70 km/h, a także umiarkowanym i dość silnym wiatrem południowo-wschodnim.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie mróz wzdłóż wschodniej granicy Polski. Termometry wskażą tam -3 stopnie C. Natomiast cieplej, bo 2 stopnie na plusie zobaczą na termometrach mieszkańcy centralnej Polski. Nocą zachmurzenie będzie umiarkowane, za to powieje silny, porywisty wiatr- ostrzega portal Wawa Love.

Warto wiedzieć: Brytyjska monarchini zdecydowała się na odważny krok! Królowa Elżbieta II przeprowadza audiencje w formie online. Internauci są pod wrażeniem

Bądź na bieżąco z "Życiem": Policja skrupulatnie sprawdza czy przestrzegamy obostrzeń. Jedną grupę miejsc upodobali sobie w szczególności

To Cię zainteresuje: Pomoc dla chorych na koronawirusa. Młodzież ze Słupska przygotowała paczki