Smutne wieści prosto z Warszawy. Jak wiadomo, panujące obostrzenia spowodowały zamknięcie wielu miejsc. Mieszkańcy Warszawy w tym roku nie mogą pozwolić sobie na niektóre rozrywki, nie kryją niezadowolenia – o jakich miejscach mowa?

Jak donosi portal Wawainfo, rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka poinformowała ostatnio o tym, że uwielbiane przez setki osób w tym roku będzie zamknięte. Chodzi o lodowiska i ślizgawki. To przykre wieści dla wszystkich miłośników jazdy na łyżwach.

Nietrudno się domyślić, że głównym powodem takiej decyzji są trwające obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Rzeczniczka podkreśla, że w okresie zimowym na lodowiskach gromadziły się prawdziwe tłumy - co w dobie koronawirusa jest szczególnie niebezpieczne.

Otwarte tylko dwa miejsca w stolicy

Karolina Gałecka przekazała jednak, że otwarte pozostają dwa miejsca. Pierwsze z nich to Tor Łyżwiarski Stegny, który otwarty jest tylko dla klubów sportowych, drugim miejscem jest zaś Górka Szczęśliwicka. Ta aktrakcja będzie dostępna zarówno dla sportowców, jak i osób indywidualnych.

fot. screen youtube