Najnowsze informacje o koronawirusie i służbie zdrowia. Pogotowie warszawskie znajduje się w naprawdę dramatycznej sytuacji finansowej. Sporządzono szczegółowe statystyki w liczbach. Te dane są wręcz nie do wiary...

Jak wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w kraju – mimo iż w ostatnim czasie uległa poprawie – według prognoz ponownie ma się pogorszyć z uwagi na nadchodzącą trzecią falę pandemii.

Piotr Owczarski z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans relacjonuje, w jak ciężkiej sytuacji się znaleźli przez koronawirusa.

Te dane szokują!

Mówi, że od początku trwania pandemii firma wydała już 17 milionów złotych. Karetki przejechały już ponad 2 miliony kilometrów, co sprawia, że znacznie wcześniej trzeba będzie je wymienić.

Ponadto, do wysokich kosztów dochodzi także zakup środków ochrony dla medyków, które nie są tanie. Dla przykładu - kombinezon ochronny kosztuje około 100 zł. Dane wskazują, że dotychczas w Meditransie użyto ponad 85 tys. Maseczek, 25 tys. Kombinezonów, 1200 przyłbic, a rękawiczek niemalże 2 miliony!

fot. screen youtube