Najnowsze informacje o kontrowersyjnym i głośnym zachowaniu policjantów podczas strajków w ostatnim czasie. Pojawił się oficjalny komunikat stołecznej policji w związku z licznymi błędami. Rzecznik przeprasza.

Jak wiadomo, w Polsce na ulicach wielu miast od 22 października trwają liczne strajki, które są odpowiedzią na zaskakujący i kontrowersyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego informujący o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

W związku z tym kobiety wychodzą na ulicę i bronią swoich praw, a podczas tych strajków nie raz doszło do sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Ponadto, na Marszu Niepodległości z dnia 11 listopada także wydarzyło się wiele nieprzewidzianych akcji, za które policja teraz przeprasza.

Oficjalny komunikat ze strony KSP

Działania funkcjonariuszy na ulicach miast ostatnio budzą spore kontrowersje. Głośną sprawą było postrzelenie fotoreportera Tomasza Gutry, uderzenie dziennikarki “Newsweeka” czy użycie gazu wobec posłanki Barbary Nowackiej.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji oficjalnie przeprosił za wszystkie te sytuacje.

- Ważne jest przyznanie się do błędów, które zostały potwierdzone po przeprowadzeniu czynności kontrolnych. Przepraszamy za sytuacje, które były niepotrzebne – mówi nadkom. Sylwester Marczak

fot. fakt.pl