Zaskakujące wieści prosto z Warszawy. Funkcjonariusze policji weszli na teren Politechniki Warszawskiej. Komendant Stołeczny wystosował oficjalne pismo do rektora uczelni – o co chodzi?

Jak wiadomo, od ponad miesiąca w Warszawie trwają liczne strajki, które są odpowiedzią na kontrowersyjną decyzję Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

W dniach 28 i 29 listopada na protestach doszło do sytuacji, kiedy policjanci weszli na teren Politechniki Warszawskiej. W związku z tym Komendant Stołeczny Policji wystosował oficjalne pismo do rektora.

Policjanci na Politechnice Warszawskiej wywołali ogromne oburzenie

Z treści pisma wysłanego przez Komendanta Stołecznego Policji, nadinspektora Pawła Dobrodzieja wynika, że tuż po tym wydarzeniu w mediach wręcz zawrzało. Komendant podkreśla jednak, że mimo pojawiających się komentarzy ze strony publicystów działania policji nie były skierowane przeciwko uczelni. Osobiście przeprosił za całą sytuację.

- (…)chciałbym zapewnić Pana Profesora, że powyższe działania nie były w żadnym zakresie skierowane przeciw społeczności akademickiej, ani autonomii Politechniki Warszawskiej. Nie zmienia to oczywiście faktu, że doszło do sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. Chciałbym złożyć na ręce Pana Rektora wyrazy ubolewania z tego powodu. - brzmi fragment listu.

fot. warszawawpigulce.pl