Po trzech tygodniach przerwy Polacy od wczoraj znów mogą robić zakupy w galeriach handlowych. Rządzący wycofali się z lockdownu centrów handlowych po bardzo negatywnym odbiorze społecznym obostrzeń. W zamian w sklepach obowiązuje jednak zaostrzony reżim sanitarny- obowiązek odkażania sprzętu przez pracowników sklepu, dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa, zachowanie dwumetrowych odstępów pomiędzy klientami a także limit osób mogących przebywać w tym samym momencie w sklepie.

Źródło: screen Youtube NW 24H
Źródło: screen Youtube NW 24H

To właśnie to ostatnie obostrzenie sprawiło wczoraj, w pierwszym dniu przywrócenia normalności w galeriach handlowych, najwięcej problemów. Sporo osób zdecydowało się już wczoraj wyruszyć na zakupy- klientów było tak dużo, że przekraczali limity, w związku z czym musieli czekać w kolejkach przed lokalami. Przed niektórymi sklepami stało kilka osób, przed innymi nawet kilkanaście. Najdłuższe kolejki można było zaobserwować przed sklepami z elektroniką, drobnymi elementami wyposażenia wnętrz czy prezentami. Zainteresowaniem cieszyły się także sklepy obuwnicze i bieliźniarskie. Byli jednak i tacy, którzy do galerii wybrali się na spacer i by nacieszyć oczy świątecznymi dekoracjami.

To, że sklepy w centrah handlowych znowu są otwarte można było wywnioskować już po samych parkingach. Ochroniarz z piaseczyńskiego Designer Outlet przyznał, że parking przed ich placówką był niemal pełen od samego sobotniego poranka. Mimo ogromu samochodów wnętrze nie wydawało się przeludnione- klienci porozchodzili się po poszczególnych sklepach dzięki czemu tłum się rozrzedził.

Przywrócenie handlu w galeriach skomentowała Aleksandra Kołakowska, rzeczniczka prasowa Galerii Mokotów. Przyznała, że Galeria bardzo cieszy się ze zniesienia obostrzeń przez które sklepy zostały zamknięte- informuje portal Wawa Love. Podkreśliła też jak ważny dla sektora handlu jest okres Bożego Narodzenia, stanowiący dla handlowców swoiste żniwa.

Źródło: screen Youtube NW 24H
Pustki wciąż w punktach gastronomicznych w galeriach; Źródło: screen Youtube NW 24H

Nie wszystkie punkty działające w galeriach handlowych odnotowały jednak wczoraj wzrost liczby klientów. Na brak klientów nadal narzekają biura podróży zlokalizowane w centrach handlowych, a także punkty gastronomiczne i cukiernie.

O tym pisaliśmy ostatnio: Meghan Markle wyznała smutną prawdę na temat swojej ciąży. Pałac Buckingham zabrał głos w tej sprawie

To może Cię zainteresować: Wyszło na jaw, kim z zawodu jest Zbigniew Boniek! Prezes PZPN do tej pory nie mówił o swoim wykształceniu, a robi wrażenie. Marzy o nim wielu Polaków

Warto wiedzieć: Otwarcie długo wyczekiwanego szpitala w Warszawie. Kiedy Szpital Południowy zostanie oddany do użytku