Najnowsze informacje o koronawirusie w kraju. Jak w dobie pandemii radzą sobie porty lotnicze? Wypowiedź wiceministra infrastruktury nie brzmi zbyt dobrze... Lotniska będą potrzebowały naprawdę sporo czasu, aby nadrobić straty.

Wczoraj, 26 listopada odbyło się posiedzenie w sejmowej Komisji Infrastruktury. Marcin Horała, wiceminister infrastruktury zabrał głos w sprawie planowanej rozbudowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Zaznaczył, że wszelkie duże plany inwestycyjne w porcie lotniczym zostały wstrzymane ze względu na niebotycznie wysokie koszty, których poniesienie w czasach pandemii jest niemożliwe.

Lotniska a koronawirus

Jak informuje Marcin Horała, spadek przychodów w branży lotniczej spowodowany trwająca w kraju epidemią jest ogromny i oznacza długotrwałą odbudowę wcześniejszej pozycji na rynku.

Niestety, jak wynika z prognoz specjalistów tegoroczny ruch lotniczy osiąga zaledwie 20 procent tego, co miało miejsce w roku ubiegłym.

Znaczący spadek przychodów, wedle wiceministra zostanie odbudowany w roku 2023 – jest to jednak najbardziej optymistyczny scenariusz. Pesymistyczny zakłada, że straty mogą zostać odbudowane dopiero w 2027 roku bądź później.

fot. screen z video https://tvn24.pl/