Od kilku dni w jednej z dzielnic Warszawy można ujrzeć porozstawiane na ulicach wieszaki – o co chodzi? Okazuje się, że stolica dołączyła do wspaniałej akcji, w której już bierze udział wiele miast w Polsce. O co chodzi? Na czym polega owa akcja?

Akcja “Wymiana Ciepła” trwa od kilku lat w wielu miastach w Polsce – pierwszy raz odbyła się w Toruniu w 2017 roku i od tamtej pory inne miasta również chętnie do niej dołączają.

Sama idea jest niezwykle prosta, ale piękna. Polega na ustawieniu wieszaków w wybranych miejscach w mieście (musi to być miejsce należące do miasta bądź prywatny kawałek chodnika), po czym każdy może powiesić na nim jakieś ciepłe ubranie, jak kurtki, swetry, polary, szaliki czy czapki.

Potem, osoby potrzebujące mogą wziąć to, co aktualnie im jest potrzebne!

Wieszaki na Białołęce

Ostatnio do akcji dołączyła warszawska Białołęka - ustawiono dwa takie wieszaki: przed Szkołą Podstawową nr 356 przy ul. Głębockiej 66 oraz przed Urzędem Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197.

To wspaniała akcja, a mieszkańcy stolicy są zachwyceni!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: WARSZAWA: SŁYNNY BAZAREK NA GOCŁAWIU NIEBAWEM ZNIKNIE NA RZECZ NOWEGO OSIEDLA MIESZKALNEGO? PRZEDSIĘBIORCY TOCZĄ ZAWZIĘTY SPÓR Z DEWELOPEREM