Prezydent Bronisław Komorowski trafił do szpitala w Sejnach po tym jak potwierdzono u niego koronawirusa. W piątkowy poranek podjęto decyzję o przewiezieniu byłego polskiego prezydenta do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ulicy Wolskiej w Warszawie.

Źródło: screen Youtube AP Archive
Bronisław Komorowski; Źródło: screen Youtube AP Archive

Informację potwierdza Anna Kulikowska- dyrektor biura Bronisława Komorowskiego. Uspokaja także, że decyzja o przeniesieniu prezydenta do innej placówki nie ma związku z jego stanem zdrowia, a jest jedynie "technicznym". Komorowski w Warszawie będzie objęty lepszą opieką niż w dotychczasowym szpitalu.

Jak podaje portal TVN24, Komorowski potwierdził swoją chorobę 12. listopada- wówczas miał jedynie stan podgorączkowy i dokuczał mu kaszel. Prezydent wyjawił, że nie ma świadomości od kogo się zaraził, co przedstawił jako potwierdzenie tego, że koronawirusem można zarazić się przypadkowo. Od początku epidemii, 68- letni były prezydent przebywał w Budzie Ruskiej w swoim domu.

O tym pisaliśmy ostatnio: Płaca minimalna w 2021r. Czy spełni się obietnica Jarosława Kaczyńskiego o 3000zł najniższej krajowej

To może Cię zainteresować: Premier Morawiecki podał decyzję o otwarciu biznesów. Nowe obostrzenia

Warto wiedzieć: Premier nie wyklucza wprowadzenia kontrowersyjnego obostrzenia w Święta. Czy rząd zamknie nas w domach na Boże Narodzenie