Jakiś czas temu we wszystkich mediach krajowych tematem numer 1 było niecodzienne wydarzenie ze stolicy, czyli dymisja wiceprezydenta Warszawy, Pawła Rabieja przez Rafała Trzaskowskiego. Powodem był wyjazd Rabieja na urlop bez uprzedniego poinformowania przełożonego.

Rafał Trzaskowski podjął już decyzję

Jak donosi portal Wawalove, na wczorajszej konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki prezydent miasta ogłosił, że następcą Rabieja zostaje Aldona Machnowska-Góra, która aktualnie pełni funkcję koordynatora ds. kultury i komunikacji społecznej. Teraz obszar jej obowiązków poszerzy się o kwestie związane z polityką społeczną i mieszkalnictwem.

Rabiej zajmował się także służbą zdrowia – to pole działania przypisano zaś Renacie Kaznowskiej, która poza kwestiami zdrowotnymi zajmuje się również sportem i edukacją.

Wśród wiceprezydentów miasta znajdują się także Michał Olszewski, który zostanie przy obecnych obowiązkach oraz Robert Soszyński, który dodatkowo będzie odpowiadał zareprywatyzację.

Wedle słów Trzaskowskiego wybrano także koordynatora do spraw centrum komunikacji społecznej i biura rozwoju gospodarczego – jest nią radna Ursynowa, Karolina Zdrodowska.

fot. screen youtube