Zaskakujące wieści wprost z Warszawy. Nieopodal stolicy powstanie osiedle tylko dla katolików - o co chodzi? Jak ma wyglądać?

Ten nieprawdopodobny pomysł jednego z warszawskich deweloperów to już oficjalnie potwierdzona informacja. Osiedle Przystań, bo tak będzie się nazywać, dedykowane jest rodzinom katolickim, które pragną w życiu spokoju, a religia stanowi dla nich największą wartość.

Różaniec w fundamencie, kapliczka plenerowa?

Deweloper informuje, że domy to będą tak zwane “bliźniaki”, zatem będą to mieszkania dwurodzinne. Ponadto, w fundamentach każdego z nich wbudowany będzie medalik bądź różaniec, a każde mieszkanie będzie miało własny patronat wybranego świętego.

Poza tym w domach mają znajdować się piece chlebowe, a na terenie osiedla kapliczka plenerowa z relikwiami świętych przeznaczona na wspólne modlitwy.

Osiedle powstaje w Łomiankach - usytuowane jest nieopodal Wisły i trzech jezior i mieści się zaledwie 15 minut od stacji metra Młociny. Cena takiego domu zaczyna się od 550 tysięcy złotych. Osiedle ma funkcjonować już w roku 2022.

fot. https://warszawa.naszemiasto.pl/