Jak wiadomo, na ulicach setek miast w całym kraju nieustannie, od 22 października trwają liczne protesty kobiet walczących o prawo wyboru i równość. Strajki Kobiet są odpowiedzą na kontrowersyjną decyzję Trybunały Konstytucyjnego ogłoszoną w czwartek, 22.10.2020 informującą o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

Zmiany w ustawie dotyczą zakazu dokonywania aborcji w przypadku trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu wykrytego w fazie prenatalnej ciąży - dotychczas kobiety w takim przypadku miały prawo wyboru o usunięciu ciąży bądź jej kontunuowaniu.

Strajk w Pruszkowie

Wedle portalu TVN Warszawa, w piątek, 13 listopada w godzinach wieczornych odbył się Strajk Kobiet w Pruszkowie nieopodal Warszawy. Cała demonstracja przebiegła bardzo spokojnie i miała formę spaceru.

Policjanci jednak wylegitymowali ponad sto osób ze względu na zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia pomimo panujących obostrzeń. Spośród wszystkich osób 13 było nieletnich, nałożono 35 mandatów karnych, a 68 wniosków zostało skierowanych do sądu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZASKAKUJĄCE INFORMACJE O SZPITALU TYMCZASOWYM NA STADIONIE NARODOWYM. OKAZUJE SIĘ, ŻE ABY ZOSTAĆ PRZYJĘTYM, NALEŻY SPEŁNIĆ SZEREG KRYTERIÓW. O CO CHODZI