Jak wygląda sytuacja w szpitalu na Stadionie Narodowym? Najnowsze informacje o nowo powstałej placówce. Ile miejsc jest zajętych w chwili obecnej? Jak przebiega praca?

Niedawno pisaliśmy, że mimo uzyskania zdolności operacyjnej przez Szpital Narodowy 4 listopada, w placówce w dalszym ciągu przebywa niewiele osób. Aktualnie ta liczba wynosi niewiele ponad 30.

Wszystko to spowodowane jest tym, że szpital wciąż nie jest przystosowany do ciężkich przypadków - przyjmowane są więc osoby z łagodnym przebiegiem choroby. Ponadto, pojawiła się także nieco kontrowersyjna lista kryteriów, jakie należy spełnić, aby zostać przyjętym - o niej również pisaliśmy.

Jak wygląda praca w Szpitalu Narodowym?

Jak wynika z informacji przekazanej przez TVN Warszawa, dr Michał Hampel z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie poinformował, że aktualnie szpital znajduje się w fazie początkowej, dlatego przyjmowani są pacjenci z łagodnymi objawami.

- Musimy podkreślić to, że nie posiadamy izby przyjęć. Nie jesteśmy SOR-em. Ściśle współpracujemy z naszą jednostką macierzystą, którą jest szpital MSWiA przy ulicy Wołoskiej i tam ten SOR jest (…) - powiedział.

fot. www.tvn24.pl