WTP na bieżąco monitoruje liczbę pasażerów transportu publicznego. Generalnie udaje się przestrzegać rządowych ograniczeń mówiących o dozwolonej zajętości 30% wszystkich miejsc w pojazdach. Przepełnienia zdarzają się bardzo rzadko, dotyczą pojedynczych kursów- mniej niż 1% wszystkich kursów.
W ostatnim tygodniu szczególną uwagę WTP poświęcił liniom i kursom stworzonym z myślą o uczniach. Z powodu zamknięcia szkół liczba osób korzystających z tych transportów znacznie spadła. Należy jednak pamiętać o wciąż funkcjonujących punktach przedszkolnych działających przy niektórych szkołach, dlatego zarządca transportu publicznego w stolicy postanowił zawiesić część kursów i linii szkolnych.
Zmiany wejdą w życie w poniedziałek, 16. listopada i obejmą:
  • zawieszenie kursowania autobusów linii szkolnych 304, 320 (wraz z korektą trasy linii 154 – wprowadzenie podjazdów do Fortu Radiowo), 323, 332, 379
  • zawieszenie podjazdów pod szkołę autobusów linii 163, 164 i 201;
  • zawieszenie kursów szkolnych (oznaczonych „f”) linii 105, 401, 504, 522 (wraz z korektą rozkładu w godzinach popołudniowych);
  • zawieszenie nocnych kursów tramwajów linii 9, tzn. ostatni kurs z pętli Gocławek będzie o godz. 22.45 a z P+R Aleja Krakowska o 22.42.

Szczegóły zmian można znaleźć TUTAJ.

Jak informuje portal Wawa Love, WTP zapewnia o ciągłości prowadzonych badań, co pozwoli na dostosowywanie transportu do aktualnych potrzeb pasażerów.

Warto wiedzieć: Jaka będzie tegoroczna zima? Czy grudzień zaskoczy nas temperaturami i kiedy spadnie śnieg


Bądź na bieżąco z "Życiem": Oscar dla reżyserki z Gdańska? Już wiemy, że jest na liście


To Cię zainteresuje: Zbawienne właściwości aloesu! Ta roślina powinna zagościć w sypialni każdego z nas