Film Katarzyny Węchy opowiada o życiu i trudnościach jednej z gdańskich rodzin artysty z tego miasta. Film trafił na festiwal filmowy w Chicago i wygrał go. Jest to początek drogi do sukcesu i nagród jakie ten niezwykły film może zdobyć.

Film Katarzyny Warzechy to animowany dokument ,,We Have One Heart”. Reżyserka zdobyła nagrodę na festiwalu międzynarodowym w Chicago i za sprawą tego osiągnięcia ma szansę na zdobycie Oscara, a przynajmniej trafienie na listę twórców aspirujących do osiągnięcia tego wyróżnienia.

źródło: rozrywka.trojmiasto.pl

Katarzyna Warzecha, nagrodzona reżyserka, mieszkała w Gdańsku i tam się wychowywała. Ukończyła szkołę filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, a także ukończyła szkołę w Warszawie Wajda School&Studio.

Film animowany ,,We Have One Heart” opowiada dzieje rodziny gdańskiego artysty – muzyka i malarza Adama Witkowskiego, który dowiadując się z listów matki o fałszNa jaką emeryturę może liczyć arcybiskup Sławoj Leszek Głódź? Suma to wielokrotność przeciętnej pensji, a to mały element jego niesamowitego majątkuywej śmierci ojca. Losy toczą się dalej, a mężczyzna wyrusza w podróż. Film jest przeplatany animacją wraz ze zdjęciami, ale także wykorzystane zostały prawdziwe chociażby listy matki Witkowskiego.

źródło: gdansk.pl

Reżyserka znała rodzinę, a głownie Adam Witkowskiego, głównego bohatera filmu. Podkreśla jak ważne to są postaci w kręgu artystów trójmiejskich. Zrealizowała film przy wsparciu programu ,,Pierwszy Dokument”, ale także otrzymała sporo pomocy od Miasta Gdańsk.

Może cię zainteresować: Kolejny kryzys w związku Ilony Felicjańskiej i Paula Montany. Para żyje osobno i jest w separacji. Co się stało

W tym tygodniu także: