Najnowsze wieści o szpitalu tymczasowym w Warszawie właśnie pojawiły się w sieci. Jak donosi portal warszawa.naszemiasto.pl pacjentów przybywa z dnia na dzień. Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy o zaledwie kilkunastu pacjentach, a zaktualizowane informacje są nieco inne. Jak wygląda zatem aktualna sytuacja na Stadionie Narodowym?

Wiadomo, że pierwszych pacjentów przyjęto w czwartek w nocy z 4 na 5 listopada. Do tej pory znajduje się tam 35 osób zakażonych koronawirusem, lecz ten stan dynamicznie ulega zmianom.

Jak wygląda sytuacja na Narodowym?

Jak wynika z relacji jednego z pracowników, Olivera Suskiego, aktualnie szpital pełni funkcję pomiędzy domową kwarantanną, a szpitalem – jest swoistym izolatorium dla osób z lekkim przebiegiem choroby, które nie wymagają podłączenia do respiratora, a warunki domowe uniemożliwiają chorowanie w domu.

Dodał także, że sytuacja jest w pełni pod kontrolą - stopniowo szpital jest zaopatrywany w kolejny sprzęt, dołączają także kolejni pracownicy, zatem niebawem będzie gotowy na przyjmowanie pacjentów w cięższym stanie.