W sobotę, 10. października zaingurowano 24. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, który miał odbyć się wiosną, jednak pandemia zmusiła organizatorów do przeniesienia tego wydarzenia na jesień.Tegoroczna edycja miała być wyjątkowym elementem obchodów 250. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora. Niestety uczczenie tej pięknej rocznicy w sposób, jaki planowano nie mogło dojść do skutku.

Festiwal odbędzie się nie tylko w zmienionym terminie, ale także w zmienionej formie i przy znacznie ograniczonej publiczności.

W ramach Festiwalu zagranych zostanie 10 koncertów w dniach 10.-22. października. Wspaniali polscy artyści zaprezentują nie tylko dzieła Beethovena, ale także jego następców z epoki romantyzmu: Schuberta, Schumanna, Chopina, Liszta, Mendelssohna i Brahmsa. Organizatorzy podkreślają także symboliczne znaczenia wykonania utworów Krzysztofa Pendereckiego- mają być hołdem dla zmarłego w tym roku znamienitego artysty. Miłośnicy muzyki klasycznej nie mogą doczekać się także kameralnego koncertu Kwartetu Śląskiego. Ich występ ma obejmować wszystkie kwartety smyszkowe Pendereckiego oraz "Wielką fugę" Beethovena.

Najblisze dni będą gratką dla wielbicieli muzyki poważnej, bowiem oprócz Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w dniach 13.015. października organizowany jest także II Festiwal Romantycznych Kompozycji. Jego pierwsza edycja odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, którego celem jest rozpowszechnienie dziedzictwa Józefa Elsnera oraz jego uczniów w 2019 roku. Na Festiwal złożą się trzy koncerty, koncentrujące się wokół mało znaną i wręcz zapomnianą twórczość, która jednak zasługuje na uwagę- informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Warszawa.

O tym pisaliśmy ostatnio: Kolejne remonty dróg w Warszawie. Gdzie trzeba uważać na zmiany w organizacji ruchu


To może Cię zainteresować: Warszawiaków czekają podwyżki cen śmieci. Od kiedy warszawiacy zapłacą więcej

Warto wiedzieć: Nieprzyjemny finał poszukiwań wędkarza. Czy to poszukiwany wędkarz