Marsz wyruszył o godzinie 12.00 z Placu Zamkowego w Warszawie i przeszedł pod bazylikę św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Jak informują na swoim profilu na Facebooku organizatorzy akcji:

Marsz jest odpowiedzią na nasilające się ataki lewicowych środowisk, a także aktywistów LGBT, którzy poprzez swoje prowokacje i działalność naruszają podstawowe wartości i zasady obowiązujące w naszym społeczeństwie.

Coroczny Marsz jest okazją do manifestowania postaw prorodzinnych, a także przywiązania do wartości "pro life". Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, mówił o tym, że tegoroczny przemarsz jest swoistym apelem do władz o nowelizację prawa dotyczącego profanacji i znieważania symboli religijnych i państwowych.

Wśród maszerujących pojawiła się spora liczba urzędników i polityków- wśród nich małopolska kurator oświaty Barbara Nowak czy Krzysztof Bosak, który relacjonował w mediach społecznościowych swój udział w marszu. Do manifestujących przyłączył się także prezydent Andrzej Duda, który zgodnie z relacją Bosaka miał przejść z Marszem około 300m., od Pałacu Prezydenckiego do ul. Królewskiej- czytamy w wiadomościach portalu Onet.pl.

Warto wiedzieć: Skąd pochodzą największe gwiazdy Polski? Niektóre miejscowości mogą mocno zdziwić fanów


Bądź na bieżąco z "Życiem": Sensacyjne wieści o córce byłego prezydenta! Aleksandra Kwaśniewska opublikowała fotografię z dzieckiem, wszyscy zastanawiają się, o co chodzi


To Cię zainteresuje: Mazowsze przoduje w liczbie nowych przypadków COVID-19