Jak poinformowała dwa dni temu Policja na swojej oficjalnej stronie internetowej, w ubiegłym tygodniu została przeprowadzona sprawna akcja likwidacji nielegalnej i niespełniającej wymogów sanitarnych hodowla perskich kotów. Policjanci w towarzystwie Powiatowego Lekarza Weterynarii i wolontariuszami z fundacji Animal Rescue Polska uratowali około 50 kotów, przetrzymywanych w okropnych warunkach.

Akcja była wynikiem wcześniejszych działań operacyjnych funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. W akcji brali udział także policjanci z wydziału kryminalnego i dzielnicowi- ekipa ratunkowa musiała użyć siły, by dostać się na posesję w Piasecznie, gdzie 55-letni mężczyzna prowadził pseudohodowlę.

Koty natychmiast otrzymały profesjonalną opiekę od Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz fundacji ARP. Zwierzęta były w bardzo złym stanie zdrowia. 17. września trafiły do schronisk spełniających wymogi weterynaryjne, gdzie przejdą niezbędne badania.

Źródło: screen pixaby.com
Koty perskie są niezwykle popularne w Polsce; Źródło: screen pixaby.com

Na miejscu, funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację oraz liczne środki farmaceutyczne. Będący na miejscu policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali 55-letniego "hodowcę", który jak się okazało ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ ciąży już na nim wyrok skazujący na karę pozbawia wolności.

W komunikacie wydanym przez Policję czytamy, że sprawa ma charakter rozwojowy, a pomoc zwierzętom udzielili także włodarze miasta i gminy Piaseczno, kierownictwo Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego, oraz strażacy z PSP i OSP Piaseczno."Życie" przypomina: Synoptycy ostrzegają. W Polskę uderzy fala gorąca. Jakie temperatury pokażą warszawskie termometry


O tym pisaliśmy ostatnio: Piesza masa krytyczna w Warszawie. Czy stolicę czeka totalny paraliż


To może Cię zainteresować: Warszawiacy mają dość chodników z nieprzyjemnymi niespodziankami. O co chodzi