Na miejsce zdarzenia zostały wysłane dwa zastępy Straży Pożarnej. Kiedy służby dotarły na miejsce, w ogniu stała już cała altanka śmietnikowa. Uległa ona znacznemu nadpaleniu, ale dzięki sprawnej akcji gaśniczej udało się uratować stojący w pobliżu samochód, a co za tym idzie zapobiec zdecydowanemu pogorszeniu sytuacji. Strażacy walczyli z pożarem trzy kwadranse przy użyciu dwóch prądów wody.

Kobieta, która wezwała Straż Pożarną relacjonuje w rozmowie z portalem Wawainfo, że pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie. Nie zauważyła ognia przechodząc przy altance, natomiast kiedy odeszła kilka kroków, po dosłownie 15-20 sekundach ogień wystrzelał już na wysokośćdrugiego piętra. Pani Joanna natychmiast wezwała pomoc. Wóz strażacki pojawił się po zaledwie kilku minutach, jednak ponieważ płonęły śmieci, gęsty, czarny dym spowijał już okolicę i budził mieszkańców bloku.

Warto wiedzieć: Wiele osób zyska możliwość odzyskania składek z ZUS. Nowe przepisy wejdą w życie już 20 września, skorzystają dziesiątki Polaków


Bądź na bieżąco z "Życiem": Zielone ściany i mniej betonu dla Pragi, czyli projekt bez wad. O co chodzi


To Cię zainteresuje: Z Warszawy do Łodzi w 45 minut. Kiedy będzie to możliwe