Stojący na czerwonym świetle, na jednym z warszawkich przejść dla pieszych rowerzysta z zamontowaną na kasku kametką zarejestrował makabryczny wypadek innego rowerzysty. Na nagraniu widać, jak chłopak, mimo czerwonego światła, wjeżdża na przejście i zostaje potrącony przez rozpędzony samochód. Nastolatek został wyrzucony w powietrze i upadł na asfalt kilka metrów od samochodu. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala- podaje portal SE.

Świadkowie twierdzą, że młody rowerzysta miał na uszach słuchawki. Z nagrania natomiast można wywnioskować, że ruszył widząc zapalające się zielone światła na sygnalizacji na kolejnym skrzyżowniu. Najwyraźniej niedostatecznie skupił się na sytuacji na drodze. Przedstawiona na filmie sytuacja pokazuje, że niezależnie od świateł, warto zawsze stosować się do zasady ograniczonego zaufania i wjeżdżając czy wchodząc na przejście zwrócić uwagę, czy nadjeżdżające auta zwalniają.

Na pomoc potrąconemu natychmiast ruszyli świadkowie zdarzenia.

UWAGA! Nagranie dla osób o mocnych nerwach:"Życie" przypomina: Dobre informacje dla fanów Warszawskich Linii Turystycznych. O co chodzi


O tym pisaliśmy ostatnio: Dwie osoby w szpitalu po wycieku kwasu siarkowego w cukrowni. Co się stało


To Cię zainteresuje: Minister Zdrowia przekazał Polakom najnowsze wieści. Podał termin, na który wszyscy czekali