Jak informuje na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, kwadrans po godzinie 20., 10. września zgłoszono wyciek kwasu siarkowego z przemysłowej instalacji w cukrowni w miejscowości Zygmuntowo (pow. ciechanowski). W momencie pojawienia się straży na miejscu zdarzenia, dwóch pracowników cukrowni było już pod opieką ZRM. Poszkodowani to 48- i 59-letni mężczyźni poparzeni roztworem kwasu. Czterech pozostałych pracowników hali bezpiecznie opuściło obiekt. Strażacy zabezpieczyli miejsce wycieku oraz wyznaczyli strefę niebezpieczną. Kolejnym etapem akcji była likwidacja źródła wycieku- w tym celu strażacy musieli zabezpieczyć się ubraniami ochronnymi oraz aparatami ochrony dróg oddechowych.

Na miejscu pojawiła się także policja. Grupa dochodzeniowo-śledcza ustaliła, że poparzeni mężczyźni doznali obrażeń podczas obserwowania pracy pompy, która podawała roztwór kwasu siarkowego, a której instalacja okazała się rozszczelniona. Jak czytamy na portalu TVN24, policja będzie prowadziła w tej sprawie czynności z tytułu art. 220 KK, mówiącego o tym, że za niedopełnienie obowiązków osoby odpowiedzialnej za BHP w pracy i tym samym narażenie pracownika na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu grozi kara do trzech lat więzienia.

"Życie" przypomina: Warszawa: strażnicy miejscy sprawdzą czy segregujesz odpady. Ile wyniesie mandat

O tym pisaliśmy ostatnio: Świetna informacja dla pieszych warszawiaków. Nowe światła na trzech przejściach dla pieszych

To Cię zainteresuje: Apoloniusz Tajner o nadchodzącym sezonie zimowym. Padły bardzo mocne słowa. Czy epidemia koronawirusa zepsuje radość ze skoków narciarskich