Minister Zdrowia podał dokładny termin

Jak podaje portal "Pikio", na tę wiadomość czekali niemal wszyscy Polacy - zarówno ci, którzy wierzą w koronawirusa, jak i ci, którzy uważają pandemię za mit. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, oficjalnie przedstawił prawdopodobny termin, w którym szczepionka na COVID-19 powinna być dostępna w naszym kraju. Niedawne doniesienia sugerowały, że może pojawić się nawet jeszcze w tym roku kalendarzowym. Czy rzeczywiście za kilka miesięcy będzemy mogli już zapomnieć o wirusie?

Adam Niedzielski/screen YouTube @NFZ
Adam Niedzielski/screen YouTube @NFZ

Adam Niedzielski stwierdził, że od początku trwania pandemii polscy naukowscy współpracują ze światowymi badaczami, którzy tworzą szczepionkę. Według polityka Polska będzie pierwsza w kolejności do otrzymania preparatu.

Prace nad szczepionką trwają już od dłuższego czasu, praktycznie od początku pandemii. Jesteśmy z innymi krajami Unii Europejskiej w ścisłej współpracy, została utworzona specjalna grupa zakupowa. Ta grupa zakupowa prowadzi negocjacje z kilkoma dostawcami. Jeden z nich, który jest najbardziej zaawansowany, zadeklarował, że już pod koniec grudnia szczepionka będzie dostępna. Adam Niedzielski

Minister Zdrowia dodał, że w Polsce możemy się jej spodziewać na przełomie marca i kwietnia.

Adam Niedzielski. Źródło: onet.pl
Adam Niedzielski. Źródło: onet.pl

To również może Cię zainteresować: NOWY MIESZKANIEC W GDAŃSKIM ZOO - PIERWSZA KOTKA ARABSKA W HISTORII OGRODU

Zobacz także: CEZARY PAZURA U STYLSTKI. TA ZMIANA WIZERUNKU STAŁA SIĘ HITEM INSTAGRAMA