Pod koniec zeszłego miesiąca firma Astaldi, wykonawca południowej obwodnicy Warszawy, wysłało pismo do Biura Polityki Mobilności i Transportu w Warszawie. Tematem korespondencji jest pomysł na czasową organizację ruchu, zapewniającą możliwość sprawnego przejazdu pomiędzy węzłami Ursynów Wschód i Zachód. Astaldi proponuje prowadzenie ruchu tranzytowego przez objazd awaryjny niegotowego jeszcze tunelu. Zgody na takie rozwiązanie nie wyraża jednak miasto. Oddanie do użytku większości elementów POW, bez tunelu, generuje zbyt duże ryzyko zablokowania lokalnego ruchu na Ursynowie i jest to zwyczajnie niebezpieczne.

W zamian miasto proponuje, by POW funkcjonowało odcinkowo i zostało tymczasowo włączone w układ wewnątrzmiejski. Jednocześnie, do momentu oddania do użytku tunelu, nie możnaby wprowadzić ruchu z dróg ekspresowych S2 i S17. Niestety GDDKiA nie rozmawia z miastem na temat tego rozwiązania- informuje portal warszawawpigulce.pl.

Astaldi zakłada prowadzenie tranzytu po ulicach Ghandi i Rosoła. To ich okolicach jest jednak sporo placówek oświatowych oraz przejść dla pieszych niewyposażonych w sygnalizację świetlną. Ryzyko zwiększenia liczby wypadków z udziałem pieszych w tej okolicy jest zbyt duże, by miasto zgodziło się na to rozwiązanie.

Władze miasta domagały się od GDDKiA modernizacji wspomnianych zebr i wyposażenia ich w sygnalizację, jednak prośby te nie zostały spełnione.

Wspomniany objazd tunelu jest propozycją GDDKiA na krótkotrwałe rozwiązanie sytuacji awaryjnych, jak np awarie czy wypadki w tunelu po całkowitym oddaniu do użytku POW. Nie jest to jednak rozwiązanie dostosowane do codziennego użytkowania z wprowadzonym ruchem z ekspresówek S2 i S17. POW powstaje bowiem właśnie po to, by możliwie jak najbardziej odciążyć ruch na Ursynowie.

O tym pisaliśmy ostatnio: 131 żołnierzy na kwarantannie z powodu koronawirusa. Czy to budowniczy mostu pontonowego


To Cię zainteresuje: Dramatyczny efekt powrotu do szkół. Najgorzej jest na południu

Bądź na bieżąco z "Życiem": Roksana Węgiel ma ogromny powód do radości. W internecie posypały się gratulacje dla piosenkarki