Pomimo zapewnień rządu, że szkoły nie są mniej bezpieczne niż inne miejsca, są już widoczne dramatyczne efekty decyzji o powrocie do stacjonarnego nauczania.

Szkoły masowo zamykane

Nie każda z placówek była odpowiednio przygotowana na bezpieczne rozpoczęcie nauki w dobie pandemii. W rezultacie, niecałe dwa tygodnie po otwarciu szkół, na terenie Polski zostało zamkniętych już wiele z nich.

Rodzice są coraz bardziej zaniepokojeni o zdrowie swoich pociech - wielu z nich jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego ubiegało się o kontynuowanie zdalnego nauczania. Rząd pozostał jednak nieugięty, argumentując to stwierdzeniem, że szkoły nie są mniej bezpieczne niż miejsca, do których udajemy się każdego dnia - takie jak sklepy czy urzędy.

Na opłakane skutki powrotu do szkół nie trzeba było długo czekać
Na opłakane skutki powrotu do szkół nie trzeba było długo czekać

COVID-19 potwierdzony u jednego z nauczycieli

Jak donosi TVN24, na Podkarpaciu sytuacja jest fatalna - wszystko w wyniku powrotu do stacjonarnej nauki. Jak się okazało, jeden z nauczycieli przez kilka dni pojawiał się w pracy nie mając pojęcia, że jest chory. Co najgorsze, uczy on aż w sześciu placówkach - wszystkie z nich musiały odwołać zajęcia lub przenieść się na zdalny tryb nauczania. Są to: Zespół Szkół w Iwierzycach, Szkoła Podstawowa w Będziemyślu, Szkoła Podstawowa w Bystrzycy, Szkoła Podstawowa w Olchowej, Szkoła Podstawowa w Nockowej, z kolei w Szkole Podstawowej w Wiercanach zdalne lekcje mają klasy siódme i ósme.

W całej Polsce na dzień dzisiejszy już 150 szkół pozostaje zamkniętych - wiele z nich deklaruje jednak, że w najbliższym czasie uczniowie będą mogli kontynuować naukę w placówkach. Wzbudza to niepokój wśród rodziców oraz wiele pytań i wątpliwości na temat decyzji polskiego rządu.

Zobacz także: Obostrzenia w szkołach dają się we znaki. Pojawiają się pierwsze komplikacje, rodzice nie kryją oburzenia. O co chodzi

Może cię zainteresować: Gdy moja siostra zadzwoniła, żeby poinformować, że nasza mama jest chora i potrzebuje pomocy, powiedziałam jej, że nie mam ani siostry, ani matki

Pisaliśmy również o: Oto modlitwa za wszystkie Twoje wnuki. Warto poznać jej słowa, które dodają sił