Rodzina królewska przechodzi trudne chwile. Nie ma już z nami księcia Filipa. Książę Edynburga zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Wieloletni małżonek królowej niedługo miał obchodzić setne urodziny.

Od pewnego czasu książę Filip czuł się coraz gorzej. Jego sytuacja znacznie pogorszyła się jednak w połowie lutego, kiedy to trafił do szpitala Króla Edwarda VII w Londynie. Hospitalizacja miała mieć działanie zapobiegawcze.

Podczas pobytu w szpitalu książę Filip przeszedł operację serca, która miała znacznie poprawić stan jego zdrowia. Mimo wzorowej opieki 99-letni monarcha zmarł.

Komu książę Filip pozostawił swój pokaźny majątek?

Jak ujawnia brytyjski dziennik „The Sun”, książę Filip posiadał majątek wart 30 milionów dolarów (czyli około 160 milionów złotych). Większa część tej kwoty trafi do królowej Elżbiety II, natomiast pozostała kwota zostanie podzielona na trzy części.

Książę Filip/Youtube @St Albans Cathedral
Książę Filip/Youtube @St Albans Cathedral

Część tej kosmicznej kwoty trafi do prywatnego sekretarza księcia Filipa, Archiego Miller Bakewella. Mężczyzna sprawował tą funkcję aż 11 lat.

Zmarły monarcha docenił jego lojalność i skromność. Zawsze mógł na nim polegać i wysyłał go nawet na uroczystości, na które sam nie mógł dotrzeć.

W końcu ujawniono testament męża królowej Elżbiety II

Kolejnym spadkobiercą księcia Edynburgu jest jego 47-letni kamerdyner Stephen Niedojadlo. Mężczyzna troskliwie opiekował się księciem Filipem aż do jego śmierci i nie straszna mu była nawet pandemia koronawirusa.

Książę Filip / YouTube:  ABC News
Książę Filip / YouTube: ABC News

Ostatnim z trzech szczęśliwców jest William Henderson. Mężczyzna był jednym z najbardziej zaufanych pracowników księcia Filipa. Rozpoczął pracę w pałacu w latach 80. jako sprzątacz. Po kilku latach sprawował funkcję pazia.

"The Sun" dodał również, że wnuki oraz dzieci księcia Filipa również otrzymają określoną część jego majątku, nie wiadomo jednak o jakich kwotach mowa.

Królowa Elżbieta II. Źródło: youtube.com
Królowa Elżbieta II. Źródło: youtube.com
Królowa Elżbieta II. Źródło: youtube.com

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO