Z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że od lat mamy do czynienia z trendem ocieplania się klimatu. Sytuacja jest bardzo poważna.

Zaskakujący trend ostatnich lat może mieć opłakane skutki

Od lat mamy do czynienia z globalnym ociepleniem. Człowiek stale wpływa na klimat i niestety ma to opłakane skutki. Pożary w Australii i Kalifornii, seria huraganów na Atlantyku, czy huragany na Syberii są efektem globalnego ocieplenia.

Pogoda. Źródło: youtube.com
Pogoda. Źródło: youtube.com
Pogoda. Źródło: youtube.com

Jak donoszą specjaliści z Japońskiej Agencji Meteorologicznej, najcieplejszymi latami w historii obserwacji są lata przypadające na 2014-2020 rok. Okazuje się, że od lat 80. każda dekada przynosiła wzrost temperatur. Ten niebezpieczny tren wciąż się utrzymuje, a jego skutki mogą być bardzo drastyczne.

Naukowcy biją na alarm, wszystko w naszych rękach

Widzimy wyraźne dowody na to, że działalność człowieka zmienia klimat

- wyznał bez zastanwoienia Zeke Hausfather, dyrektor ds. Klimatu i energii w Breakthrough Institute w Kalifornii.

Specjaliści nie mają złudzeń, trend ocieplania się utrzyma, gdyż w atmosferze zatrzymują się rekordowe poziomy gazów cieplarnianych. Według WMO prawdopodobnie średnia temperatura zwiększy się aż o 1,5 stopni Celsjusza do 2024 roku.

Źródło: screen Youtube
Pożary w Australii w latach 2019/2020; Źródło: screen Youtube

Badacze dodają, że w niebezpieczeństwie są również lodowce. Zlokalizowany w północnych Włoszech lodowiec Marmolada za około 25 lat praktycznie zniknie. Pozostaną po nim jedynie niewielkie warstwy lodu i śniegu, osłonięte od słońca przez cień rzucany przez wysokie masy skalne.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO