Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych stały się tematem głośnych dyskusji. Choć sporo osób sądziło, że druga kadencja należeć będzie do Donalda Trumpa, okazało się, że to Joe Biden zdobył większość głosów elektorskich.

Wygrana nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych została już zatwierdzona przez Kongres. Nie obyło się jednak bez atmosfery skandalu. Jak na wszystko zareagował Donald Trump?

Zaskakująca decyzja Donalda Trumpa

Super Express przypomina – choć na Kapitolu działo się naprawdę wiele, Kongres nie dał się wściekłemu tłumowi. Zwycięstwo Joe Bidena zostało już potwierdzone.

Joe Biden. Źródło: youtube.com
Joe Biden. Źródło: youtube.com
Joe Biden. Źródło: youtube.com

Zebranie Kongresu stało się dla zwolenników Donalda Trumpa pretekstem do wejścia do Kapitolu. Wybuchły zamieszki, na skutek których zginęły cztery osoby.

Gdy sytuacja została opanowana, Kongres wrócił do prac. Ostatecznie uznano zwycięstwo Joe Bidena. Nowy prezydent USA zostanie zaprzysiężony 20 stycznia, wtedy to oficjalnie stanie na czele Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump. Źródło: youtube.com
Donald Trump. Źródło: youtube.com
Donald Trump. Źródło: youtube.com

Donald Trump na początku krwawych zamieszek twierdził, że jego zwolennicy, którzy do nich doprowadzili, to „patrioci”. Najpierw on sam nakłaniał do pójścia na Kapitol, nawołując, że wybory są sfałszowane, następnie jednak wzywał do spokoju, wciąż utrzymując jednak, że głosowanie zostało mu „ukradzione”.

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał

Znany miliarder z Nowego Jorku i prezydent USA, Donald Trump, zapowiedział, że nie weźmie udziału w uroczystościach inauguracyjnych Demokraty Joe Bidena. „Zbiega się to z moim czasem na herbatę o 11:00 w Mar-a-Lago” – napisał Trump na Twitterze.

Jest to pierwsza taka decyzja od 150 lat. Jednak decyzja Donalda Trumpa nie zaskoczyła Amerykanów. Milioner i jego sztab złożyli szereg skarg mających świadczyć o sfałszowaniu wyborów, jednak wszystkie zostały ustalone. Po ogłoszeniu Kongresu Trump twierdził, że 20 stycznia wyprowadzi się z Białego Domu, dodając jednak, że „całkowicie nie zgadza się z wynikiem wyborów”.

Joe Biden, Donald Trump. Źródło: Youtube CNBC Television
Joe Biden, Donald Trump. Źródło: Youtube CNBC Television

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO