W pożarach, które trawiły Australię kilka miesięcy temu, zginęło wiele zwierząt. Równie znaczna liczba przedstawicieli różnych gatunków przeżyła, jednak z powodu licznych poprarzeń i innych obrażeń wymagały rechabilitacji.

Źródło: screen Youtube
Pożary w Australii w latach 2019/2020; Źródło: screen Youtube

Po wielu miesiącach spędzonych w Zoo Victoria w Australii, na wolność wracają ostatnie misie koala. 14 przedstawicieli tego gatunku wypuszczono niedawno na łono natury po tym, jak weterynarze stwierdzili, że całkowicie wydobrzały i poradzą sobie same.

Źródło: screen Youtube
Pożary w Australii w latach 2019/2020; Źródło: screen Youtube

Wypuszczone zwierzęta były w znacznym stopniu poparzone i tak naprawdę przez długi czas nie było wiadomo czy uda się je uratować. Dlatego ich powrót do zdrowia tym bardziej cieszy osoby, które opiekowały się nimi w czasie rekonwalescencji.

Źródło: screen Youtube
Miś koala w trakcie leczenia; Źródło: screen Youtube

Pożary, z którymi Australia walczyła na przełomie lat 2019/2020 nazwano "czarnym latem". Według danych WWF, poszkodowanych zostało lub poniosło śmierć nawet trzy miliardy zwierząt- informuje portal toteraz.pl.

"Życie" przypomina: Ostatnie pożegnanie Katarzyny Łaniewskiej będzie miało charakter państwowy. Znane są szczegóły wydarzenia

O tym pisaliśmy ostatnio: Świadczeniobiorcy 500 plus dla seniorów mogą spać spokojnie. Pieniędzy ze świadczenia nikt im nie zabierze. To nie koniec dobrych wieści

To może Cię zainteresować: Piotr Żyła wyróżniony przez swoją wspólnotę wyznaniową. Jakiego wyznania jest skoczek