Stany Zjednoczone, jako światowa potęga, mają kluczowe znaczenie dla wielu państw spoza amerykańskiego kontynentu. Nic więc dziwnego, że od 3 listopada cały świat z napięciem śledzi wybory prezydenckie w tym kraju.

Po kilku dniach w mediach pojawiła się oficjalna informacja – Joe Biden został 46. Prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Ameryka jest zachwycona nową pierwszą damą

Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszą się również małżonki kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych. To w jaki sposób się wypowiadają publicznie i jak traktują swoich mężów ma również duże znaczenie w kampanii.

Trzeba przyznać, że Joe Biden nie mógł lepiej trafić. Amerykanie byli zachwyceni jego żoną. Kobieta wspierała go przez cały okres kampanii, wypowiadała się na temat męża w samych superlatywach, a do tego była całkowicie naturalna i miła.

Joe i Jill Biden. Źródło: abcnews.go.com
Joe i Jill Biden. Źródło: abcnews.go.com
Joe i Jill Biden. Źródło: abcnews.go.com

Jill Biden nie ma zamiaru rezygnować ze swojej pracy. Kobieta wykłada na uczelniach i pomaga uczniom z zaburzeniami emocjonalnymi. Od 2009 roku przyszła pierwsza dama wykłada na Northern Virginia Community College.

Ponadto angażuje się w pomoc kobietom, dzieciom i rodzinom żołnierzy. Stworzyła organizację non-profit - Biden Breast Health Initiative, która pozwala na wykonanie bezpłatnych badań piersi.

Joe Biden nie mógł lepiej trafić

Edukacja jest dla Jill Biden niezmiernie ważna. W 2007 roku przyszła pierwsza dama była współpracownikiem programu Book Buddies, dzięki któremu dzieci z biedniejszych rodzin mogą otrzymać książki.

Joe i Jill Biden. Źródło: nbcnews.com
Joe i Jill Biden. Źródło: nbcnews.com
Joe i Jill Biden. Źródło: nbcnews.com

To nie koniec społecznego zaangażowania Jill Biden. Kobieta wpadła również na wspaniały pomysł z Michelle Obamą. Wspólnie założyły Joining Forces – organizacją dzięki której pokazane były potrzeby amerykańskich rodzin wojskowych.

Jill Biden wystarczy życzyć kolejnych sukcesów i powodzenia w nowej roli.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO