Stany Zjednoczone, jako światowa potęga, mają kluczowe znaczenie dla wielu państw spoza amerykańskiego kontynentu. Nic więc dziwnego, że od 3 listopada cały świat z napięciem śledzi wybory prezydenckie w tym kraju.

Po kilku dniach w mediach pojawiła się oficjalna informacja – Joe Biden został 46. Prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Donald Tusk i Joe Biden. Źródło: wyborcza.pl
Donald Tusk i Joe Biden. Źródło: wyborcza.pl
Donald Tusk i Joe Biden. Źródło: wyborcza.pl

Donald Tusk skomentował wygraną Joe Bidena

Z okazji wygranej Joe Bidena w wyborach, wielu polityków opublikowało w mediach społecznościowych gratulacje. Według wielu z nich prezydentura Joe Bidena będzie miała również duży wpływ na Europę.

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, nie tylko pogratulował Joe Bidenowi i Kamali Harris, ale także zaproponował współpracę. Zdaniem Macrona, razem są w stanie zmierzyć się ze współczesnymi problemami.

Gratulacje złożył także premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Polityk wyznał, że Amerykanie są najbliższymi sojusznikami jego kraju i ma nadzieję, że wspólna praca przyniesie im wiele obustronnych korzyści.

Były przewodniczący Rady Europejskiej „wbił szpilkę” prezydentowi i partii rządzącej?

Donald Tusk również złożył gratulacje Joe Bidenowi. Wpis polskiego polityka był jednak zdecydowanie bardziej osobisty. Były premier twierdzi, że Joe Biden jest nadzieją dla Europy.

Pokonanie Trumpa może być początkiem końca triumfu skrajnej prawicy, także w Europie. Dziękuję, Joe

- napisał Donald Tusk na Twitterze.

Myślicie, że były premier chciał „wbić szpilkę” prezydentowi, Andrzejowi Dudzie, i partii rządzącej?

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO