Msza jest dla wielu świętością – wszak to moment, kiedy można posłuchać kazania duchownych, wysłanników Boga, oraz zjednoczyć się z Najwyższym i modlić do Niego. Niestety, okazuje się, że nawet tak podniosłe wydarzenie nie robi większego wrażenia na napastnikach.

Zdawałoby się, że kościół jest bezpiecznym miejscem, co więcej, raczej nic nie grozi duchownym. Jednak ostatnie wydarzenie pokazało, że także oni narażeni są na różne nieprzyjemne sytuacje. Co dokładnie się stało?

Ksiądz. Źródło: wtv.pl
Ksiądz. Źródło: wtv.pl

Awantura w kościele. Pobito duchownego

Jak podaje TVP Info, cała akcja wydarzyła się w Niemczech. To właśnie tam, w parafii katolickiej w Berlinie, doszło do zdarzeń mrożących krew w żyłach.

Policja podała do wiadomości, że nieprzyjemne wydarzenie miało miejsce w kościele św. Józefa w dzielnicy Wedding. To właśnie tam nieznany sprawca dopuścił się rękoczynów wobec duchownego.

Jak się okazuje, mężczyzna pobił księdza, który prowadził mszę. Był to jeden z uczestników mszy, który nagle wstał z ławki, wyszedł z niej, splunął na podłogę i ruszył w kierunku księdza.

Mężczyzna uderzył 61-letniego duchownego pięścią, krzycząc antyreligijne hasła. Następnie, po ataku, chwycił Mszał leżący na ołtarzu i wyrwał z niego parę kartek.

Chwilę później, gdy do ołtarza podbiegł brat księdza, mężczyzna uderzył go Mszałem i uciekł ze świątyni.

Kościół. Źródło: f5.pl
Kościół. Źródło: f5.pl

Wierni wezwali służby, a medycy opatrzyli księdza i jego 56-letniego brata. Wiadomo, że ich obrażenia nie były groźne.

Wciąż nie wiadomo, kto i dlaczego zaatakował księdza podczas komunii – policja wciąż bada okoliczności. Sprawcy póki co nie złapano.

Przypomnij sobie o… POLSKA PODZIELONA NA TRZY STREFY. W NASZYM KRAJU WRACAJĄ OBOSTRZENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: W KILKU MIEJSCACH ZABRAKNIE WODY DZIŚ I JUTRO. GDZIE I W JAKICH GODZINACH ZAPLANOWANO PRACE

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA PO FALI KRYTYKI ZDECYDOWAŁA SIĘ PRZEPROSIĆ. "NIGDY MOIM ZAMIAREM NIE BYŁO ROBIENIE SOBIE ŻARTÓW"