Jak podaje portal "Good Times", pewien bezdomny znalazł czek na 10 tysięcy dolarów, który od ręki mógł zrealizować od ręki. To duża pokusa, tym bardziej, jeśli jest się głodnym i od dawna nie spało się w wygodnym łóżku. Nie uległ jej jednak Elmer Alvarez, który w czasie spaceru po centrum New Haven w stanie Connecticut znalazł czek na 10 tysięcy dolarów w białej kopercie.

Godna podziwu postawa

Bezdomy Elmer Alvarez nie zachował znalezionego czeku, ani nie zrealizował go. Postanowił odnaleźć właściciela czeku i go zwrócić. Mężczyzna przyznał, że nawet nie przeszło mu przez myśl zrealizowanie czeku i zostawienie sobie tych pieniędzy.

"Pomyślałem sobie, jak czuje się osoba, która zgubiła taką kwotę. Ja czułbym się zdesperowany" - powiedział Alvarez. Znalezienie właściciela czeku było jednak sporym wyzwaniem. Dzięki pomocy przyjaciela udało się Elmerowi znaleźć firmę widniejącą na czeku. Zadzwonił do obsługi klienta i trochę to trwało za nim udało mu się dotrzeć do właściwej osoby.

YouTube

Zaskoczenie

Czek należał do Roberty Hoskins, która była zachwycona tym, że znalazła się jej cenna zguba. Spotkała się z Alvarezem, a ich spotkaniu towarzyszyło wiele emocji i łez. "Nawet nie wiem, kim jesteś, ale dziękuję Bogu za ciebie" - powiedziała Roberta.

Zapytała Alvareza, czy uczy się, czy pracuje. Elmer początkowo nie chciał odpowiedzieć na to pytanie, dopiero po przerwie powiedział, że stara się poskładać swoje życie. Wtedy Roberta zapewniła go, że może mu pomóc.

Kobieta nie tylko wypisała Elmerowi Alvarezowi czek, ale również zaproponowała mu stypendium na naukę w prowadzonej przez nią szkole, gdzie będzie mógł się nauczyć, jak być agentem nieruchomości, żeby mógł poprawić swoją sytuację. Przyszło jej to tym łatwiej, że sama była kiedyś w podobnej sytuacji, a mimo to udało jej się osiągnąć sukces.

Jak oceniacie zachowanie postawę bezdomnego mężczyzny?

To też może cię zainteresować: Panna Młoda po weselu załamała się. "Czy to takie dziwne, że jest mi przykro, że przychyliłam nieba swoim gościom, a oni mnie zawiedli"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maseczki ochronne są zbyt uciążliwe? Znana sieć sklepów proponuje inne rozwiązanie. Nowatorski pomysł zyskuje zwolenników

O tym się mówi: Kierowcy powinni uważać. Za brak tego elementu na samochodzie można otrzymać nawet kilka tysięcy złotych mandatu