Benedykt XVI pełnił funkcję głowy Kościoła katolickiego w latach 2005-2013. Obecnie 93-letni mężczyzna, którego pełne nazwisko brzmi Joseph Aloisius Ratzinger, od pewnego czasu ma spore problemy prywatne.

Benedykt XVI od czasu abdykacji w 2013 roku nieprzerwanie przebywał we Włoszech. Niestety, smutne okoliczności zmusiły go do odwiedzenia rodzinnych Niemiec, dokładniej mówiąc – niemieckiego szpitala.

Wszystko dlatego, że brat Josepha Ratzingera, Georg Ratzinger, który ma już 96 lat, przebywał w placówce w ciężkim stanie.

Teraz media obiegły smutne informacje – papież Benedykt XVI jest pogrążony w żałobie. Niestety, jego brat zmarł.

Benedykt XVI. Źródło: Youtube
Benedykt XVI. Źródło: Youtube

Benedykt XVI stracił brata

Jak podaje portal Pikio, Benedykt XVI stracił brata – Georg Ratzinger po pobycie w niemieckim szpitalu zmarł. Jest to informacja potwierdzona także przez katolickie media.

Zaledwie przed kilkoma dniami Benedykt XVI wybrał się do Niemiec, by odwiedzić brata w szpitalu. Nie mógł się wtedy spodziewać, że nigdy więcej nie będzie mu dane zobaczyć Georga Ratzingera.

Brat byłego papieża zmarł 1 lipca.

„Zmarł ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie” – napisało Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski na Twitterze. Georg Ratzinger był starszy od byłego papieża o 3 lata.

Benedykt XVI w czerwcu odwiedził Niemcy po raz pierwszy od 2012 roku, więc przypuszczano, że jego brat jest w ciężkim stanie.

Benedykt XVI. Źródło: Youtube
Benedykt XVI. Źródło: Youtube

Georg Ratzinger zostanie zapamiętany jako dyrygent chóru chłopięcego, duchowny oraz kapelmistrz ratyzbońskiej katedry o wielkim poczuciu humoru oraz profesjonalnym podejściu do swoich obowiązków.

Brat Benedykta XVI miał wiele odznaczeń oraz honorowe obywatelstwo Castel Gandolfo.

Przypomnij sobie o… KORONAWIRUS NA WESELU. TO JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH OGNISK COVID-19 W TEJ CZĘŚCI KRAJU. WŚRÓD GOŚCI BYŁ POLITYK PIS

Jak informował portal Życie: ZANOSZĄ MODLITWY DO BOGINI, BY UCHRONIŁA ICH PRZED ZAKAŻENIEM. PRZEZ SWOJE PODEJŚCIE SĄ NA USTACH CAŁEGO ŚWIATA, CZY TO NAPRAWDĘ POMAGA

Portal Życie pisał również o… KRAKÓW: ZDARZENIE NA A4 SPOWODOWAŁO DUŻE UTRUDNIENIA W RUCHU I KORKI. CO SIĘ WYDARZYŁO