Anglicy chcą znów być w Unii Europejskiej?

Jak podaje portal "money.pl", dokładnie cztery lata temu w brytyjskim referendum zadecydowano o tym, że Anglia wyjdzie z Unii Europejskiej. Oficjalny brexit wszedł w życie od 31 stycznia 2020 roku, a zmiany w codziennym życiu Brytyjczyków są wprowadzane stopniowo. Póki co trwają w tak zawanym okresie przejściowym. Nie zmienia to faktu, że w ciągu tych kilku lat sporo zmieniło się w myśleniu mieszkańców wysp. Okazuje się, że gdyby referendum było przeprowadzone dziś, kraj reprezentowany przez królową Elżbietę nadal pozostałby w Unii.

Youtube

Z okazji czwartej rocznicy referendum przeprowadzono badania, które jasno wskazują, że większość Brytyjczyków chciałaby powrotu kraju do Unii. Aż 57 procent ankietowanych opowiedziała się za członkostwem w organizacji europejskiej, natomiast zaledwie 35 procent wyraziło zadowolenie z dzisiejszego stanu rzeczy i odłączenia się od innych państw kontynentu.

To również może Cię zainteresować: ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE ŻONY MACIEJA STUHRA. CZY JEGO WYBRANKA ZABRONI MU WYPOWIADAĆ SIĘ PUBLICZNIE

Zobacz także:EWA WACHOWICZ POCHWALIŁA SIĘ WNĘTRZAMI SWOJEGO DOMU. KOBIETA MA WYCZUCIE STYLU