Firma Ikea będzie musiała zapłacić ogromną kwotę rodzicom dwulatka, którego zmiażdżył mebel. Dwuletni chłopiec, Józio, tragicznie zginął. Teraz Ikea będzie musiała zrekompensować rodzicom stratę, wypłacając im 46 milionów dolarów odszkodowania.

Sprawa znalazła swoje rozwiązanie 6 stycznia – to właśnie wtedy ogłoszono, że firma zawarła ugodę z adwokatami Craiga oraz Joleen Dudków, czyli rodziców małego Józia. Jak nadmieniają prawnicy, wywalczona kwota odszkodowania to najwyższa wypłata, jaka zostanie zrealizowana, w historii Stanów Zjednoczonych.

Craig oraz Joleen otrzymają 46 milionów dolarów. Jest to niemal trzykrotnie więcej niż to, które wypłaciła szwedzka firma Ikea w 2016 roku. Wtedy miała miejsce podobna sytuacja – troje dzieci zginęło w zbliżony sposób do Józia, z tą różnicą, że ich rodziny otrzymały odszkodowanie w wysokości 50 milionów dolarów do podziału.

Rzecznik prasowy szwedzkiej firmy potwierdził. Jak powiedział podczas wywiadu, którego udzielił dla „Daily Mail”, „Chociaż żadna ugoda nie może zmienić tragicznych wydarzeń, które nas tu przywiodły, dla dobra rodziny i wszystkich zainteresowanych, jesteśmy wdzięczni, że ta sprawa sądowa została rozstrzygnięta. Pozostajemy zaangażowani w pracę na rzecz rozwiązania bardzo ważnego problemu bezpieczeństwa produktów. Ponownie składamy nasze najgłębsze kondolencje”.

Mama chłopca również skomentowała całą sprawę. Oto jej słowa: „Tak bardzo za nim tęsknimy. W kwietniu miałby już pięć lat. Nigdy nie spodziewalibyśmy się, że dwulatek może przewrócić komodę. Dopiero później dowiedzieliśmy się, że ta komoda została zaprojektowana w sposób niestabilny i nie spełniała norm bezpieczeństwa. A co gorsza, że taka tragedia dotknęła też inne dzieci”.

Zdarzenie miało miejsce w 2017 roku w Kalifornii. Mały Józef tragicznie zginął w momencie, gdy komoda z trzema szufladami Malma przygniotła go w sypialni. Chłopiec był sam w pokoju. Jak podaje Onet, ciało dwulatka znalazł jego tata. Szacuje się, że w ten sam sposób zmarło co najmniej dziewięcioro dzieci – zazwyczaj wtedy, gdy wyciągały szufladę, przechylając ją do przodu.

Przypomnij sobie o… AUSTRALIA MODLI SIĘ O DESZCZ, A STRAŻACY NIEUSTANNIE WALCZĄ Z ŻYWIOŁEM. TE WIADOMOŚCI I ZDJĘCIA ŁAMIĄ SERCA

Jak informował portal Życie: NIEPOKOJĄCE SŁOWA PAPIEŻA. "JESTEM CZŁOWIEKIEM U KRESU ŻYCIA". CZY BENEDYKT XVI JEST CHORY

Portal Życie pisał również o… 19 STYCZNIA NA KONWENCJI ZOSTANIE OGŁOSZONY KANDYDAT NA PREZYDENTA. KTO MOŻE NIM BYĆ