WYPADEK MĘŻA

Już sam początek roku okazał się wyjątkowo stresujący dla królowej. 17 stycznia jej mąż, książę Filip miał wypadek samochodowy. Ostatecznie nic nikomu się nie stało, ale wydarzenie to spowodowało ogromne zamieszanie na Wyspach Brytyjskich. Dyskutowano przede wszystkim o tym, że 98-letni książę nie powinien już prowadzić auta.

Elżbieta II zareagowała natychmiast. Najprawdopodobniej z powodu jej nacisków, książę Filip wyraził skruchę i zrezygnował z prawa jazdy. Co więcej, podjął decyzję o wycofaniu się z życia publicznego.

PROBLEMY Z MEGHAN

Wydawałoby się, że sytuacja w rodzinie królewskiej uległa uspokojeniu. Jednak wkrótce księżna Meghan zaczęła przysparzać trosk królowej. Jeden po drugim wybuchały skandale z Meghan w roli głównej, kiedy łamała dworskie konwenanse lub opowiadała publicznie zbyt wiele na temat rodziny Windsorów.

Na jaw wyszedł też ogromny konflikt pomiędzy braćmi: Williamem i Harrym. Młodszy książę wyznał nawet, że ścieżki jego i jego brata całkowicie się rozeszły.

Sytuacja w rodzinie jest tak zła, że książę Harry i księżna Meghan nie spędzą nawet świąt Bożego Narodzenia z królową Elżbietą i resztą krewnych. Wspólne świętowanie było dotychczas niepodważalną tradycją, która rządziła na królewskim dworze.

SKANDAL SYNA

Koniec roku również okazał się dla królowej bardzo trudny. Niedawno wybuchł ogromny skandal z udziałem jej syna Andrzeja. Virginia Giuffre oskarżyła księcia o dokonywanie z nią stosunków seksualnych, kiedy miała zaledwie 17 lat. Kobieta twierdzi, że była do tego zmuszana przez przyjaciela księcia Andrzeja.

Syn królowej Elżbiety II mało wiarygodnie odpierał stawiane mu zarzuty. Książę Andrzej przekonywał też, że nigdy nie widział Virginii. Wiarygodność jego słów podważa ich wspólne zdjęcie. Książę niedawno podjął decyzję o rezygnacji z pełnienia oficjalnych obowiązków.

Wobec takiego nagromadzenia problemów, sił i nerwów zabraknąć mogłoby każdemu. Magazyn „The Sun” podał, że królowa zaplanowała już swoje przejście na emeryturę. Elżbieta II odda koronę z okazji swoich 95. urodzin, co będzie miało miejsce w kwietniu 2021 roku.

Przypomnij sobie o… KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM NIE SPĘDZĄ ŚWIĄT Z KSIĘŻNĄ MEGHAN I KSIĘCIEM HARRY'M. CZY TO KOLEJNY WYNIK NIEPOROZUMIEŃ

Jak informował portal Życie: KRÓLOWA ELŻBIETA II ZNIKNĘŁA I OD RAZU POJAWIŁY SIĘ PLOTKI. „BYŁA BARDZO CHORA I WIELU MYŚLI O ZŁYCH, ALE NIEUNIKNIONYCH RZECZACH”

Portal Życie pisał również o… TO ZDJĘCIE ROBI FURORĘ W SIECI. MAŁGORZATA SOCHA ZAPOZOWAŁA Z ROKSANĄ WĘGIEL