Adriana Iliescu, mieszkanka Rumunii, wyszła za mąż w wieku 20 lat. Dziewczyna marzyła o założeniu rodziny, jednak jej małżonek nie chciał słyszeć o posiadaniu dziecka. Kobieta postanowiła się z nim rozwieść. Przez kolejne lata Adriana leczyła niepłodność. Kolejne terapie okazywały się bezskuteczne.

Czas upływał w nieubłaganym tempie, a Adriana zdecydowała się na zapłodnienie metodą in vitro kiedy miała 66 lat. Zabieg wykonano w 2005 roku, a kobieta rafiła do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najstarsza matka w historii. Ciąża w takim wieku wywołała ogromne kontrowersje. Część znajomych i przyjaciół Adriany Iliescu odwróciła się od niej, nie uznając takiej decyzji.

Okazało się, że kobieta spodziewa się trojaczków. Niestety dwójka nienarodzonych dzieci zmarła jeszcze przed przyjściem na świat. Jedyne dziecko, które przeżyło, urodziło się przedwcześnie i musiało trafić na oddział intensywnej opieki medycznej. Jak podaje portal jest pozytywnie.pl, dziewczynka otrzymała na imię Eliza.

Jej matka jest bardzo religijna, dlatego postanowiła ochrzcić dziecko. W trakcie ceremonii nawet duchowni i zakonnice negatywnie zwracali się do kobiety z powodu jej późnego macierzyństwa. Adriana nie otrzymywała znikąd zrozumienia dla swojej decyzji, a jedna z sióstr zakonnych nazwała nawet jej córkę złym duchem.

Świadoma swojego mocno zaawansowanego wieku Adriana Iliescu porozumiała się z lekarzem, który wykonał zabieg in vitro. Medyk został ojcem chrzestnym Elizy i zobowiązał się, że przypadku śmierci Adriany zajmie się dziewczynką do ukończenia przez nią 18. roku życia.

Dziś Adriana Iliescu ma 80 lat i nadal jest w świetnej kondycji. Ma bliskie relacje ze swoją nastoletnią córką i chętnie uczestniczy w jej życiu towarzyskim. Adriana z nadzieją patrzy w przyszłość i liczy, że uda jej się zobaczyć, jak Eliza zakłada własną rodzinę. Nie żałuje też swojej decyzji o późnym macierzyństwie.

Przypomnij sobie o… 3-LETNIE DZIECKO SPRZEDAJE LEMONIADĘ, ABY KUPIĆ PIELUCHY DLA POTRZEBUJĄCYCH MATEK

Jak informował portal Życie: EWA BŁASZCZYK WSPOMINA SŁOWA CÓRKI. TRUDNO POWSTRZYMAĆ ŁZY. "JAKBYM PRZESTAŁA ISTNIEĆ. JAKO KOBIETA I JAKO CZŁOWIEK"

Portal Życie pisał również o… POWSTAJE FILM O KALINIE JĘDRUSIK. WIEMY JUŻ, KTÓRA AKTORKA ZAGRA IKONĘ POLSKIEGO KINA CZASÓW PRL-U