W lipcu 2016 roku w New York Post pojawiły się nagie zdjęcia żony ówczesnego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa. Chociaż fotografie wykonane były w latach 90. w profesjonalnej sesji dla francuskiego magazynu „Max”, to i tak wywołały ogromną sensację.

W tym czasie trwała kampania prezydencka Donalda Trumpa. Po raz kolejny sypały się na niego gromy za jego oburzającego wypowiedzi. Padały mocne oskarżenia o posługiwanie się przez niego antymuzułmańskimi stereotypami. Krytykowany był też przez ojca jednego z muzułmańskich żołnierzy poległego w Iraku.

Do dnia dzisiejszego nie ujawniono, kto stał za wyciekiem zdjęć. Jak podaje Wprost, niedawno opublikowana została nieoficjalna biografia Melanii Trump. W publikacji pada nowe światło na temat tajemniczego sprawcy publikacji zdjęć.

W książce autorstwa Kate Bennett, korespondentki CNN, pod tytułem „Free, Melania” pojawia się omówienie wydarzeń sprzed 3 lat. Autorka powołując się podobno na wypowiedź samej pierwszej damy, informuje, że za wyciek zdjęć odpowiada Roger Stone, wieloletni doradca Donalda Trumpa.

Już wcześniej pojawiały się domniemania, że nagie fotografie Melanii zostały opublikowane jako próba odwrócenia uwagi od jej męża i kontrowersji, jakie wokół niego narosły. Autorka książki powołuje się na podejrzenia samej Melanii, która już wcześniej miała obwiniać właśnie Stone’a.

Biały Dom natychmiast zaprzeczył tezie postawionej przez autorkę książki „Free, Melania”. Prawdziwości oskarżenia zaprzeczyła też żona Roberta Stone’a w rozmowie z The Guardian, ponieważ sam zainteresowany odmówił komentarza.

- Nasze biuro współpracowało z Kate nad jej książką w dobrej wierze i myśleliśmy, że wykona uczciwą pracę. Niestety, publikacja zawiera wiele fałszywych szczegółów i opinii pokazujących, że pani Bennett rozmawiała z wieloma anonimowymi ludźmi, którzy nie znają Pierwszej Damy – poinformowała rzeczniczka prasowa Białego Domu, Stephanie Grisham.

Przypomnij sobie o… KOMICZNA WPADKA AGATY DUDY. MEMY Z PIERWSZĄ DAMĄ ROZBAWIŁY CAŁY ŚWIAT

Jak informował portal Życie: Z TEGO ŚMIEJE SIĘ JUŻ CAŁY ŚWIAT. CO TAKIEGO NA SPOTKANIU Z PREZYDENTEM WŁOCH POWIEDZIAŁ TRUMP?

Portal Życie pisał również o… ROKSANA WĘGIEL UJAWNIŁA KOLEJNY WIELKI TALENT. NASTOLATKA JEST ŚWIETNA NIE TYLKO W ŚPIEWIE