Do incydentu miało dojść na początku października, kiedy delegacja składająca się z burmistrza Strzegomia i dwóch radnych odwiedziła Torgau. Wtedy panowie mieli urządzić alkoholową libację, po której zniszczyli zajmowane przez nich hotelowe pokoje.

O sytuacji napisała na Facebooku burmistrz Torgau, Remina Barth. Przekazała też niepokojącą informację o odchodach pozostawionych przez Polaków.

- Zachowanie polskiej delegacji, zaproszonej przez nas na festiwal “Torgau leuchtet”, było nie do zaakceptowania. Polska delegacja nie tylko zniszczyła część wyposażenia pokoi hotelowych, ale także pozostawiła odchody w kilku pokojach, w miejscach nie do pomyślenia – napisała burmistrz Torgau, Romina Barth.

Z powodu zachowania reprezentantów Strzegomia, władze Torgau podjęły decyzję o zakończeniu trwającej od 22 lat współpracy partnerskiej pomiędzy miastami. Decyzji tej całkowicie nie rozumie burmistrz polskiego miasta, Zbigniew Suchyta.

Przekonuje on, że nie doszło ani do libacji, ani tym bardziej nie miała miejsca dewastacja hotelowych sprzętów. Według Suchyty cała sprawa jest rozdmuchana i to przez kogoś ze strony polskiej.

- Wystąpiła tam taka historia, że w pokoju został trochę zabrudzony materac na łóżku. Rano byłem w pokoju, było posprzątane. Pan z delegacji dostał rachunek, który zapłacił, a był to spory rachunek, który pokrył z własnej kieszeni. Dodano chyba do tego trochę rzeczy. Jestem zaskoczony – powiedział burmistrz Strzegomia w rozmowie z portalem Swidnica24.pl.

- Nakręcano tę historię. Szanuję tę decyzję, ale dwa lata temu mieliśmy podobną, trudną sytuację z delegacją niemiecką, ale nie robiliśmy z tego historii, bo każdemu się zdarzy –poinformował Zbigniew Suchyta.

Statement zur Auflösung der Städtepartnerschaft mit Striegau: Das Verhalten der polnischen Delegation anlässlich...

Gepostet von Romina Barth - OBM Torgau am Donnerstag, 28. November 2019

Przypomnij sobie o… NIE CICHNIE ZAMIESZANIE WOKÓŁ KSIĘCIA ANDRZEJ. NAWET MEGHAN MARKLE NIE SZCZĘDZI MU GORZKICH SŁÓW

Jak informował portal Życie: MICHAŁ SZPAK UJAWNIŁ, KIEDY ZOSTANIE OJCEM. TE WIEŚCI MOGĄ ZASKOCZYĆ JEGO FANÓW

Portal Życie pisał również o… PAPIEŻ FRANCISZEK PODDAŁ SIĘ TAJEMNICZEJ OPERACJI. MEDIA MIAŁY SIĘ O TYM NIE DOWIEDZIEĆ