Donald Tusk kończy kadencję Przewodniczącego Rady Unii Europejskiej. Mężczyzna żegna się z fotelem po 5 latach.

W czwartek Donald Tusk udostępnił na swoim Twitterze zabawne nagranie, w którym żegna się z Brukselą. Mężczyzna podkreślił:

To był niezły bieg! Po pięciu latach nadszedł czas, by pożegnać się z wami wszystkimi. Jutro przekazuję urząd w ręce @CharlesMichel. Bon courage, Charles!

We wpisie popularny polityk zamieścił nagranie, na którym biegnie przez Brukselę. Mężczyzna ubrany jest w nieformalny strój do biegania. Na piersi ma polskiego orła.

Na drodze, po której biegnie Donald Tusk, wyliczone zostały sukcesy Unii Europejskiej pod jego rządami. Pojawiają się tam również fragmenty nagrań z jego udziałem. Z materiału dowiadujemy się, że:

5 lat minęło bardzo szybko. Przeprowadziliśmy 48 szczytów unijnych przywódców. Przyjęliśmy europejski puls. Utrzymywaliśmy kontakty z naszymi sąsiadami. Ścigaliśmy się o miejsce Europy w świecie. Biegliśmy spintem, aby ocalić planetę.

Polityk rozpoczyna swój bieg na ulicach ścisłego centrum Brukseli, po czym wbiega do parku. Jego metę pełni budynek Rady Europejskiej, przy którym Donald Tusk się zatrzymuje.

W tym momencie  pojawiają się politycy wielu krajów europejskich. Specjalnie z tej okazji nauczyli się kilku słów po polsku. Wypowiadają się m.in. włoski premier Antonio Conte oraz francuski prezydent Emmanuel Macron. Mężczyźni mówią:

Donald, byłeś super prezydentem Będzie nam brakowało Twoich tweetów

Warto jednak podkreślić, że choć Donald Tusk odchodzi ze stanowiska szefa Rady UE, nie wycofuje się całkowicie z europejskiej polityki.

W ubiegłym tygodniu Europejska Partia Ludowa zagłosowała za jego kandydaturą na nowego przewodniczącego. Były polski premier przyznał, że ich gest bardzo go poruszył.

Warto również wspomnieć, że w tej chwili Donald Tusk skupia swoje siły na innym ważnym zadaniu. 12 grudnia ukaże się bowiem jego książka pt. „Szczerze”, w której mężczyzna zdradzi kulisy europejskiej polityki.

Portal "Życie" informuje także o... LECH WAŁĘSA TRAFIŁ DO SZPITALA. CO ZE STANEM ZDROWIA BYŁEGO PREZYDENTA

Warto sobie przypomnieć... TUSK CHCE WYSTAWIĆ WŁASNEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA. CO Z PLANEM SCHETYNY?

Na portalu "Życie" dowiesz się również... DONALD TUSK WSTAWIŁ ZDJĘCIE Z WNUKAMI. CZY SĄ PODOBNE DO DZIADKA