Para poznała się już w 1939 roku. 13-letnia wówczas Elżbieta poznała przystojnego 18-letniego oficera marynarki wojennej. Filip Mountbatten oprowadzał ją po szkle wojskowej w Dartmouth. Serce nastoletniej Elżbiety szybko zapałało uczuciem do wysportowanego wojskowego.

W trakcie II wojny światowej para intensywnie ze sobą korespondowała. Rodzina królewska nie była jednak zachwycona wybrankiem Elżbiety. Uważano go za zbyt biednego i nie wartego jej ręki. Dodatkową przeszkodą były niejasne powiązania rodziny Filipa z nazistami.

W 1946 roku Filip oświadcza się potajemnie Elżbiecie. Dziewczyna jest zachwycona i natychmiast zgadza się przyjąć propozycję. Jednak jej rodzina wpada w wściekłość. Król Jerzy VI wraz z małżonką chcą za wszelką cenę wyperswadować córce wzięcie ślubu z Filipem.

Postanawiają zabrać ją w kilkumiesięczną podróż po Afryce, aby zapomniała o swoim niegodnym narzeczonym. Jednak uczucie łączące Elżbietę i Filipa jest na tyle silne, że trwa nadal pomimo rozłąki.

Para zaręcza się oficjalnie 21 kwietnia 1947 roku, a ślub ma miejsce 20 listopada 1947 roku. Filip został księciem i mężem przyszłej królowej Wielkiej Brytanii. Znacznie poprawia to jego sytuację majątkową, ponieważ podobno tuż przed ślubem miał na swoim koncie 6 funtów.

Po roku od ślubu na świat przychodzi ich pierwszy syn, Karol. Następnie urodzi im się jeszcze trójka dzieci: Anna, Andrzej i Edward.

W 1952 roku umiera król Jerzy VI. Elżbieta przejmuje po nim koroną stając się królową Wielkiej Brytanii i wraz z księciem Filipem zapoczątkowując historię jednej z najpopularniejszych rodzin królewskich na świecie.

Przypomnij sobie o...DO CZEGO DOSZŁO W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ? ASYSTENTKA KSIĘŻNEJ KATE ZŁOŻYŁA WYPOWIEDZENIE

Jak informował portal Życie: KSIĘŻNA KATE ORAZ MEGHAN MARKLE STAŁY OSOBNO PODCZAS OBCHODÓW DNIA PAMIĘCI! WYJAŚNIAMY INTERNETOWE SPEKULACJE

Portal Życie pisał również o: PRZEŁOMOWY SYSTEM PŁAC. PRACOWNICY MAJĄ DOSTĘP DO WYNAGRODZENIA JESZCZE PRZED "PIERWSZYM"