Ma 40 lat i 44 dzieci. Jak to możliwe? Mariam Nabatanzi cierpi na rzadką genetyczną chorobę, w wyniku której wszystkie jej ciąże były mnogie. Wydała na świat cztery razy trojaczki, trzy razy czworaczki i sześć razy bliźnięta.

Mieszkanka Ugandy, Mariam Nabatanzi, do 36 roku życia urodziła 44 dzieci. Od czterech lat jest samotną matką, ponieważ jej mąż ją porzucił.

W wieku 12 lat wyszła za mąż, za starszego od siebie o 28 lat mężczyznę. Oprócz różnicy wieku, bliskich Mariam niepokoił fakt, że jej wybranek miał już kilka żon, z którymi wychowywał dzieci. Już rok po ślubie z ich związku pojawiły się na świecie pierwsze bliźnięta.

Kolejne ciąże również były mnogie. Mając 23 lata, para posiadała już pokaźną gromadkę 25 dzieci. Mariam nie chciała rodzić kolejnych, udała się po pomoc do lekarza.

Okazało się, że kobieta cierpi na rzadką przypadłość. Jej organizm produkuje ogromną ilość jajeczek. Zamiast jednego, podczas owulacji uwalniało się kilka komórek jajowych gotowych do zapłodnienia. Lekarz ostrzegł Mariam, że leczenie i stosowanie antykoncepcji w jej przypadku, może być groźne i niebezpieczne dla jej życia i zdrowia.

Jej przypadek jest genetycznym schorzeniem.Doprowadza do hiper-owulacji, która uwalnia wiele jaj w jednym cyklu, co znacznie zwiększa szansę na posiadanie bliźniąt lub trojaczków; to wina genów – tłumaczy Dr Charles Kiggundu, ginekolog ze szpitala Mulago w Kampali.

Ostatnia ciąża Mariam zakończyła się urodzeniem martwych bliźniąt. Był to ogromny szok dla całej rodziny. Tragedię pogłębił fakt, że mąż Mariam zdecydował się wtedy opuścić żonę i została sama, z 44 dzieci.

Mariam jest fryzjerką. Sama utrzymuje swoją rodzinę. Dodatkowo organizuje imprezy okolicznościowe i pracuje jako dekoratorka. Kiedy brakuje środków do życia zbiera złom.

Warunki życia rodziny są bardzo trudne. Dwanaścioro dzieci posiada własne łóżka, pozostałe śpią na prowizorycznych materacach na podłodze. Dwoje najstarszych dzieci, które maja już 23 lata, podjęło pracę aby pomóc matce. Zasadą rodziny jest pomagać młodszym, więc starsze dzieci zajmują się młodszym rodzeństwem.

Na codzienny posiłek rodziny składa się 25 kg kukurydzy, kilka kg ryżu. Mięso i ryby rzadko znajdują się w menu tej wielodzietnej rodziny. Codziennością jest również kilkukilogramowe pranie.

Życie pisze również: CÓRKA ZNANEJ AKTORKI ZOSTANIE MATKĄ

Może Cię zainteresować: ANGELINA JOLIE ROMANSUJE Z KOBIETĄ! ZNALAZŁA POCIESZENIE PO ROZSTANIU Z BRADEM PITTEM?

Warto wiedzieć: NATYCHMIAST ODINSTALUJ TE APLIKACJE – MOGĄ BYĆ SZKODLIWE DLA TWOJEGO SMARTFONA!

Źródło: „o2.pl”