16 października 1978 roku, polski kardynał Karol Wojtyła został papieżem. Dziś, 41 lat później, w rocznicę wyboru Jana Pawła II na przywódcę kościoła katolickiego, pochylamy się nad jednym z jego proroctw, które ma szansę się spełnić.

Święty Jan Paweł II zajął szczególne miejsce w sercach wiernych na całym świecie. To, o czym pisał i przemawiał zostało w pamięci wielu ludzi. Papież pragnął, by kościół powrócił do adoracji Najświętszego Sakramentu, i żeby to ona stała się jego życiem i sercem.

Zobacz także: ODSZEDŁ LEGENDARNY, POLSKI RYSOWNIK! MIAŁ 88 LAT

– To dlatego na zakończenie encykliki „Ecclesia de Eucharistia”, Jan Paweł II zachęca, byśmy uczyli się od świętych, którzy pokazują nam, czym jest prawdziwa pobożność eucharystyczna. I tego dziś brakuje. Bo potrzeba „zasmakować” w Eucharystii. A zamiłowanie do Eucharystii zaszczepiają w nas, ci którzy nią naprawdę żyją. Kiedy widzimy Teresę z Kalkuty przed Najświętszym Sakramentem, kiedy widzimy, jak Jan Paweł II sprawuje Eucharystię, to nagle rozumiemy, że dzieje się coś ważnego, i sami zaczynamy tego pragnąć – uważa o. Nicolas Buttet.

Zobacz także: ZNAMY DATĘ 28 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!

Jeśli Kościół powróciłby do Eucharystii, spełniłoby się proroctwo świętego Jana Pawła II.

Źródło: ”Pikio.pl”