Odszedł Bohdan Butenko, znany grafik, rysownik i autor komiksów. Artysta miał 88 lat.

Bohdan Butenko to autor wielu grafik i książkowych ilustracji. To wielokrotnie nagradzany autor m.in. scenografii Kabaretu Starszych Panów czy postaci Gapiszona – popularnego bohatera animowanego serialu dla dzieci.

Zobacz także: JACHIRA KONTRA PIETRZAK. SZYKUJE SIĘ POZEW ZA OBRAŹLIWE SŁOWA NA TEMAT POSŁANKI

O śmierci legendarnego rysownika poinformował kwartalnik „Przekrój”, zamieszczając poruszający wpis, w którym redakcja żegna utalentowanego Polaka:

„Co kwartał pojawiał się w Redakcji siwowłosy pan z młodzieńczym błyskiem w oku, czarującym uśmiechem i dużą teczką. Z teczki wyciągał plik arkuszy podpisanych „Butenko pinxit”, a po chwili rozlegały się westchnienia zachwytu lub śmiech albo jedno przez drugie. Arkusze zaludniały pociągnięte grubą kreską postacie, na których się wszyscy wychowaliśmy (lub wychowywaliśmy innych), nawet jeśli część z nas sobie tego nie uświadamia. (…) Mistrzu, dziękujemy, że wsparłeś nas swoim talentem i doświadczeniem. Jesteś jednym z gigantów, na którego ramionach tworzymy formę tego pisma.”

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci rysownika. Nieznane są także informacje dotyczące miejsca pochówku grafika oraz daty pogrzebu.

Dwa dni temu zmarł nasz drogi współpracownik i przyjaciel, Bohdan Butenko. Będzie nam go brakować. Jednym z...

Gepostet von Kwartalnik Przekrój am Mittwoch, 16. Oktober 2019

Zobacz także: JAROSŁAW KACZYŃSKI PREMIEREM? „JESTEM PRZEKONANY, ŻE TAK BĘDZIE”

Źródło: „JastrząbPost.pl”