Jak podaje portal "O2", do kuriozalnej sytuacji doszło w jednej z lodziarni. Ekspedientka sprzedała mężczyźnie loda, zgodnie z przepisami wydrukowała paragon i położyła go na ladzie, co widać na nagraniu z monitoringu. Sprzedawczyni mimo to została ukarana mandatem od kontrolerów ze skarbówki. Poznajcie szczegóły sprawy!

Kontrolerzy ze skarbówki ukarali ekspedientkę mandatem

Osoby pracujące w sklepach nigdy nie wiedzą, czy stojący w kolejce klient, nie jest kontrolerem ze skarbówki. Wydawać by się mogło, że osoby przestrzegające przepisów nie mają się czego obawiać. Jednak czy na pewno? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.

Młoda pracownica lodziarni w jednej z miejscowości w centralnej Polsce została ukarana przez kontrolerów skarbówki mandatem. Całą sytuację opisali dziennikarze "Interwencji", którzy starali się ustalić, czy faktycznie były podstawy do nałożenia kary na młodą kobietę.

"Przyszedł do mnie klient, ja nabiłam dwie gałki i wydałam mu paragon, położyłam tutaj na ladzie. I poszłam nakładać loda. Za nim przyszły dwie osoby i powiedziały od razu, że mam mandat i mam to zapłacić" - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami "Interwencji" pochodząca z Ukrainy Julia.

Kasa fiskalna/YouTube @Kasy Fiskalne Białystok Computer Geeks s.c.
Kasa fiskalna/YouTube @Kasy Fiskalne Białystok Computer Geeks s.c.
Kasa fiskalna/YouTube @Kasy Fiskalne Białystok Computer Geeks s.c.

Mandat pomimo wydania paragonu

Nagrania z monitoringu potwierdzają relację Julii. Dziewczyna wydrukowała paragon i położyła na ladzie. Kontrolerzy poprosili ją o pokazanie paragonu ze wspomnianej transakcji, gdy to zrobiła, mieli stwierdzić, że nie jest to ten paragon. Menadżerka lodziarni wskazała, że kontrolerzy uznali, że sprzedawczyni powinna dać klientowi paragon do ręki, a nie kłaść go na ladę.

Przedstawiciele skarbówki podkreślili, że każdy sprzedawca musi wydać paragon tak, żeby klient był w stanie go wziąć.

Julia odwołała się od nałożonej na nią kary, jednak urząd celno-skarbowy nie przyjął odwołania. Po zaangażowaniu się w sprawę dziennikarzy "Interwencji" okazało się, że Julia może zwrócić mandat. Krajowa Administracja Skarbowa wystąpiła również do sądu z pismem o uchylenie kary.

Paragon. Źródło: Youtube WiT0
Paragon. Źródło: Youtube WiT0
Paragon. Źródło: Youtube WiT0

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Mama pięcioraczków nie była w stanie powstrzymać łez. Przekazała smutne informacje na temat swojego najmłodszego syna Charliego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 16-letni Krzysztof Dymiński zapadł się pod ziemię. Internauci donoszą o chłopaku odpowiadającym rysypisowi

O tym się mówi: Styliści ocenili najnowsze zdjęcia pierwszej damy. Zachwyciła ich nie tylko nowa fryzura Agaty Kornhasuser-Dudy