Jak podaje portal "Super Express", nie milkną echa ostatniego pożegnania Kamilka z Częstochowy. Wielu internautów nie kryło oburzenia ceną pochówku chłopca. Głosów w tej sprawie było tak wiele, że kuria zdecydowała się skomentować tę kwestię.

Tyle kosztował pogrzeb 8-letniego Kamilka

W minioną sobotę odbyło się ostatnie pożegnanie 8-letniego Kamilka. Na częstochowskim cmentarzu Kule pojawili się najbliżsi chłopca, a także osoby, które chciały towarzyszyć chłopcu w jego ostatniej drodze.

Piotr Kucharczyk zorganizował zbiórkę na organizację pochówku Kamilka. Choć uzbierana w jej trakcie kwota przekroczyła 18 tysięcy złotych, to okazało się, że to nie wystarczyło, żeby pokryć wszystkie koszty z tym związane. Pan Piotr pokrył brakującą kwotę z własnej kieszeni.

Po pogrzebie przedstawił w sieci rozliczenie kosztów pogrzebu skatowanego 8-latka. Wynika z nich, że za trumnę wraz z kompleksową obsługą pogrzebu zapłacono 10 335,60 zł. Wykup grobu murowanego kosztował 6 000 zł, dochowanie trumny kosztowało 300 zł. Za posługę kapłańską pan Piotr zapłacił 800 złotych, a za wynajęcie kościoła 600 zł.

Pan Piotr poinformował również o konieczności odprowadzenia prowizji za organizację zbiórki, która wyniosła 1 206,05 zł. Całkowity koszt pochówku wyniósł 19 291,05 zł.

Pogrzeb Kamilka/YT @John Doe
Pogrzeb Kamilka/YT @John Doe
Pogrzeb Kamilka/YT @John Doe

Kuria tłumaczy się z wysokich kosztów pogrzebu Kamila

Koszty pogrzebu Kamila wywołały sporo emocji wśród internautów. Głos w sprawie zdecydowała się zabrać kuria, która w rozmowie z portalem "O2", stwierdziła, że doszło tu do pewnego przekłamania.

"Ksiądz proboszcz od razu zdecydował o tym, żeby od rodziny zmarłego nie pobierać żadnej ofiary z tytułu pogrzebu. Formalności pogrzebowe załatwiała jednak nie rodzina, a mężczyzna, który organizował zbiórkę w internecie" - przekazał rzecznik kurii.

Dodał, że księża nie mogą żądać ofiary za pogrzeb wyższej niż 500 zł, ale jeśli ktoś chce ofiarować więcej, może to zrobić. W tym przypadku wyższa opłata miała związek z faktem, że została do niej doliczona opłata za usługi organisty. Warto odnotować, że nie znajdujemy odzwierciedlenia tego faktu na fakturach.

Ostatnie pożegnanie Kamilka/YouTube @Częstochowa Info Video
Ostatnie pożegnanie Kamilka/YouTube @Częstochowa Info Video
Ostatnie pożegnanie Kamilka/YouTube @Częstochowa Info Video

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski wraca z kolejną przepowiednią. Po raz kolejny nie miał dla nas dobrych wieści. "Uważam, że to się niestety wypełni"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte: Teściowa miała zatrzymać się u nas na dwa dni, została dwa lata. żona nie potrafi postawić własnej matce granic. Nie wiem, co zrobić

O tym się mówi: Rodzice bliźniaczek syjamskich nie kryją radości. Mówią o prawdziwym cudzie. Co się stało