Jak informuje portal "Super Express", środowa aura nie będzie nas rozpieszczała. Meteorolodzy zapowiadają intensywne opady deszczu i lokalne burze. Gdzie można spodziewać się przejaśnień? Gdzie spadnie najwięcej deszczu? Sprawdźcie szczegóły!

Pogoda na środę 17 maja

Czeka nas wyjątkowo ponury dzień. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu występować będą głównie na wschodzie i na południu. Tam spadnie do 35 mm, a w burzach nawet do 40 mm. Chwil ze słońcem mogą spodziewać się mieszkańcy zachodniej i północno-zachodniej części kraju.

Temperatura od 12 stopni na Suwalszczyźnie, do nawet 20 stopni na Podkarpaciu. I to właśnie na krańcach południowo-wschodnich, gdzie będzie najcieplej, należy spodziewać się wystąpienia burz w drugiej połowie dnia oraz w godzinach wieczornych. Wiatr w burzach powieje do 65 km/h. Lokalnie może pojawić się nawet drobny grad.

Alerty pogodowe

IMGW wydało alerty pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w południowych powiatach województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego, a także w Małopolsce, województwie lubelskim, podkarpackim. Alert obowiązuje również we wschodniej części Mazowsza i Podlasia.

Alert drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje w powiatach żywieckim i cieszyńskim województwa śląskiego, powiatach nowotarskim, nowosądeckim i gorlickim w Małopolsce, a także powiecie krośnieńskim na Podkarpaciu.

IMGW wydało również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Te obowiązują na wschodzie Podkarpacia i na znacznym obszarze Lubelszczyzny.

Alerty pogodowe/imgw.pl
Alerty pogodowe/imgw.pl
Alerty pogodowe/imgw.pl

Zachęcamy do śledzenia alertów.

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia na temat zdrowia Marzeny Kipiel-Sztuki obiegły media. Aktorka zabrała głos w sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Maciej Stuhr przekazał niepokojące wieści na temat ojca. Jerzy Stuhr trafił na OIOM

O tym się mówi: Odeszła kolejna legenda Solidarności. Jego życiorys robi ogromne wrażenie